Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kissé sovány a kutyám, mit...

Kissé sovány a kutyám, mit adhatnék neki, amitől jobb húsba kerülne?

Figyelt kérdés

Egy 1 éves német közép spitz kutyáról van szó, kan kutyus, de nagyon megviseli a meleg, ami miatt jóval kevesebbet eszik és erre a téli szőr levedlése is rátett még egy lapáttal. Lehet, hogy csak én látom soványnak, mert eddig ugye az a nagy, tömött téli bundája volt, most meg olyan kis vékonykának látszik a "kis" (hozzá képest) rövidke, nyári szőrével, de szeretném, ha egy kicsit kerekebb lenne.

Ráadásul ugye nagyon aktív kutyus, egész nap pörög, tele van energiával, gondolom, emiatt is hízik nehez(ebb)en.


Van esetleg valami tippetek, valami takarmánykiegészítő vagy bármi, amivel kicsit felhízlalhatnám?



2015. júl. 17. 10:24
 1/6 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy jelenleg a Fressnapf saját márkás Premier nevű tápját eszi, ez egy alsó középkategóriás prémium táp, eddig meg voltunk vele elégedve.


Most éppen ezt kapja:

[link]


De ilyet is szoktunk neki venni:

[link]

2015. júl. 17. 10:29
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

"őrölt pattogatott kukorica" - aztaku..., ilyet még nem láttam táp összetételében, pláne nem második helyen... O.o


Estesd késő este, amikor több kedve van enni, és vegyél neki valami rendes kaját, amit nem bevallottan hulladékból gyártanak.

2015. júl. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez a bizonyíték, hogy már bármilyen szemétre ráírhatják, hogy "prémium".

A nagy melegben pont nem jó, ha egy kutya "kerek". Egy kutya akkor van jó súlyban, ha - hosszúszőrű esetén - a bordáit oldalról végigsimítva épp érzed őket, nem pedig beborítja őket a hús (azaz hájréteg). Minden plusz kiló plusz terhet ró a keringésére és a tüdejére, ebben a melegben úgyis eleget lihegnek. Ha nagyon aggódsz, hogy sovány, akkor megkérdezhetsz esetleg egy állatorvost is, de szerintem inkább csak te látod soványnak. (Nekem szintén hosszúszőrűm van, csak collie, most vedlik, eddig kb. fél kilónyi szőr jött le róla.)

2015. júl. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első körben Drontal +. 1 tabletta tíz kilónként.
2015. júl. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

taníts neki valami újat, ha jól csinálja kapjon 1 jutalomfalatot. az én kutyám kedevence:

[link]

2015. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minera Béres csepp,kimondottan étvágytalanságra is alkalmazzák. Nekem is Spitzem van,fekete kiadásban. Nálam ivartalanítás után volt csoffadtka,ill. 5 napig nem evett. Kétségbe estem,mert egyébként mindent imád az uraság. Miután elkezdtük használni a Béres cseppet pikk-pakk gyönyörűen össze kapta magát, pár kilót magára kapott,de éppen csak annyira,hogy jól nézzen ki és a szőre is sokkal szebb lett tőle. :)


[link]

2015. júl. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!