Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy tartsak baromfit ha...

Hogy tartsak baromfit ha vannak kutyáim?

Figyelt kérdés
A szitu az, hogy már régebb óta szeretnék baromfit,de van 3 kutyánk és nem tudnánk hova tenni őket.Van hátul udvarom ahová be tudnám őket tenni viszont a kutyák állandóan ugatnának,mert a hátsó kertben esznek meg egy csomó időt ott töltenek...Köszönöm az ötleteket,lenne egy kérdésem:Egy kisebb ketrecezett fészerbe kb. mennyi tyúk/kakas férne bele?

2021. nov. 8. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora udvarod van? Nalunk le van keritve a tyukoknak egy 20nm-es resz kb, plusz az ól. A kutyak meg majd megszokjak, az enyemek is megszoktak, nem is erdeklik oket.
2021. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Meg fogják szokni a kutyák. Nekem 3 pulim van, első 2 napban ott őrködtek a tyúkok helyénél, hajtani akarták őket, utána már nem érdekelte őket. Nekem 30×25 méteres helyen van 10 tyúk és egy kakas, tojásért tartjuk őket. Sima horganyzott dróthálóból van a kerítés, 120 centi magas. A tyúkok szárnyaiból vágtunk, hogy véletlenül se tudjanak kirepülni. Éjszakára 1,5×1,5 m ólba vannak csukva.

Nem tudom, a ketrecezett fészer alatt azt érted, hogy egész nap bezárva lennének, vagy csak éjszakára. Ha egész napra, az nem jó. Attól, hogy tyúkok, ugyanúgy szükségük van a mozgásra, élettérre, napfényre. Sokan azt hiszik, hogy ezek "csak baromfik", és akkor már nincsenek is tartási feltételeik, jó nekik a kisketrecben életük végéig. Pedig nekik a szabadban kell lenniük, kapirgálni, bogarakat vadászni, homokban fetrengeni, napozni. Lehet nem leszek ezzel népszerű, de nekem a tyúkok ugyanolyan állatok, mint a kutyák. Én sok időt töltök velük, kézből etetem őket, ölbe vége simogatom némelyiket, kiengedem őket a teljes kertbe, hadd bogarásszanak.

2021. nov. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-nek üzenem hogy majd holnap készítek képet

2-nak pedig azt hogy a fészer nincs ki betonozva hanem föld van,valószínűleg ki engedném őket habár nemtudom,hogy árt e valamit a fűnek a tyúk ürülék....

2021. nov. 8. 21:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahol tyúk van, ott fű nem lesz!
2021. nov. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt lehet nem a kutya a legnagyobb problema :D

Konnyunek tunik, de azert tyukot tartani se annyira egyszeru. A furol meg mondj le, az nem lesz.

2021. nov. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!