Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hol lenne megfelelőbb tartani...

Hol lenne megfelelőbb tartani nyúlakat? Disznóól félében vagy garázs féleségben aminek nincs ajtaja?

Figyelt kérdés

Valószínű hogy a disznóól nyáron hidegebb lenne de nyitott ajtónál sem lenne sok fény ha egyáltalán ez számít. Levan betonozva egyébként.


A csűr/garázs féleség egy magas épület a padlás mellett, nyitott, ajtók nélkül, fényes poros hely ami nincs le betonozva hanem valami puha talaj van és sok por, homok féle.


Régi paraszt ház. A szomszéd azt javasolta a nyitott helységben el lesznek a nyulak. Neki kezdtem takarítani de arra gondoltam mi van ha a másik épületbe tenném őket. ( egy disznónak az tökéletes lenne, ami nem lesz)



2021. dec. 13. 12:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy fából készült nyúlketrecben tartottuk, egy melléképület félig nyitott tárolórészében.
2021. dec. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ahova eddig terveztem az is nyitott ( 3 oldala van 😀) A nyúl ketreccel nem is lenne baj azt pár óra alatt készítek. Bútorokból gondoltam, lyukakat vágni, elosztani stb, úgysem ázna.
2021. dec. 13. 12:55
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így jó lesz. Csak a ketrecet kell néha felújítani, mert a nyúlvizelet nem tesz jót a fának.
2021. dec. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Sima talajon idővel elkezdenek majd üregeket ásni, főleg a nőstény ellés előtt vagy nyáron a nagy hőség elöl menekülve. Nekünk anno szökött is meg így nyúl, konkrétan 5 métert ásott a föld alatt (tyúkólból ki az udvarba). Egyszerű házinyúlról beszélek, az ösztön ugyan úgy bennük van, ha van lehetőség üreget ásni akkor meg is teszik majd.

A legfontosabb, hogy nyáron a melegtől és a szúnyogoktól védve legyenek. Ez két fő ellensége a nyulaknak. Nehezen tűrik a hőséget, simán hőgutát kaphatnak egy forróbb augusztusi napon. A fény nem szükséges nekik, mivel alapból a sötét üregekben élnének.

2021. dec. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyúlnak a hideg meg sem kottyan a meleggel szemben. Huzatra kényesek, de fontos a jó szellőzés. Emellett a por sem jó nekik.


"Szúnyogtól", vagyis inkább a általuk terjesztett myxomatosis ellen pedig csak az oltás véd, így szúnyoghálózni, fokhagymát és rozmaringot lógatni felesleges - mese habbal.


Földes talaj nem jó, mert ki fognak ásni, betonra pedig vastag alom kell, hogy ne legyen talpfekélyük.


Ha ketreces tartás lesz, akkor inkább a disznóól.

2021. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Amit 1-es írt az a legjobb megoldás
2021. dec. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mutassak képet telóról valahogy? Bár még nem üresek.
2021. dec. 13. 15:22
 8/17 anonim ***** válasza:
Igen, ha tudsz képet mutatni, akkor azt megköszönnénk.
2021. dec. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
azért a faketrecet is elég hamar szétrágják
2021. dec. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen ez igaz, de viszont aki ügyes az a kirágott részeket is könnyen pótolhatja.
2021. dec. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!