Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj ha a macskát télen bezárom...

Baj ha a macskát télen bezárom a fűtött garázsba?

Figyelt kérdés

nem mindig tudunk sötétedés előtt hazaérni a munka miatt, és sötétben is indulunk el.

Tegnap majdnem halálra gázolta a macskát a kocsi, amivel járok dolgozni...

nem tudom megoldani sehogy hogy csak sötétedés után engedem ki és sötétedés előtt zárom be.

főleg éjszaka megy ki az utcára, érdeklődve a többi cica iránt, mivel a túloldalon rengeteg macska van.

és olvastam hogy éjszaka vakítja el őket az autó refeltkorfénye és ilyenkor történik a gázolás.

ezért arra gondoltam, hogy nem engedném ki erre a téli időszakra, amikor későn világosodik.

Kinti cicáról van szó. Bent tartás nem lehetséges. Egy családi ház albérletéről van szó, ahol nem engedi a tulajdonos. Persze titokban így is beszoktam vinni a szobába jó pár órára, bizonyítsa be hogy bevittem :D


Egyébként 10 hónapos, ivartalanított lány.

Van egy garázs, ahol van fűtés, ott van a fekvőhelye ott kap enni.

Kegyetlenség lenne ez tőlem? Csak a macskám életét akarom megóvni, olyan módon, ahogy tudom.



2020. jan. 7. 19:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha teszel neki a garázsba almot és játékokat plusz kaparfófát, akkor nem kegyetlenség, sőt. Megvéded a gázolástól.
2020. jan. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

van kaparófa, van alom, van játék, van két fekhely is. meleg is van. csak baromi sötét az a helység, nem vaksul meg?

nincs ablak.. csak ilyen régi típusú tömőr vagy milyen ablak, amin alig jut be fény... ez az bajom

2020. jan. 7. 19:14
 3/12 A kérdező kommentje:
villanyt hagyjam égve?
2020. jan. 7. 19:14
 4/12 A kérdező kommentje:
miután vége lenne ennek a télnek, mehetnének a szabadba, nem akarom "börtönbe" zárni őket ... csak akkor ha elszoknak ak inti léttől fokozatosan vissza kell őket rá szoktatni?
2020. jan. 7. 19:15
 5/12 A kérdező kommentje:
ráadásul kettő van, mivel a szomszédom macskája is most nálam tányazik, mivel elmentek külföldre. Elvannak, mivel testvérek egyszerre kaptuk őket... vállaltam a felügyeletet, etetést. ő nem ellenezte h bezárjam ...
2020. jan. 7. 19:18
 6/12 anonim ***** válasza:
2020. jan. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
hasonló sztori.. de én csak 2 hónapig akarnám ezt amíg márciustól korán világosodna és későn sötétedne, akkor ki lenne engedve a szabadba továbbra is...
2020. jan. 7. 19:41
 8/12 A kérdező kommentje:
csak annyi mindent olvasok...hogy felelőtlenség kint tartni az állatot meg az se jó ha korlátozva van "rossz körülmények között" próbálok mérlegelni, h ha a benti tartás nem jön össze a fent leirtak miatt, hogy lehetnék még is jó gazda? azzal teszek jót ha "had menjen télen is" vagy ha tényleg próbálom óvni?
2020. jan. 7. 19:43
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha felkapcsolva hagyod a villanyt, akkor nem lesz baj. :)

Legfeljebb vidd el sétálni hámmal, amikor tudod, és akkor kint is van a napfényben, de biztonságban is van.

2020. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Folyton ki akar menni mivel megszokta hogy kint van. Felek hogy bekattan. ☹️ Tanácstalan vagyok
2020. jan. 7. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!