Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » "Tyúkozásba" szeretnék fogni....

"Tyúkozásba" szeretnék fogni. Falun lakom, területileg az udvarom bőven van hely. Egyenlőre csak 200db tyúkot szeretnék. Tojások saját részre, ill. eladásra. Kérdésem annyi, hogy mellékes keresetként érdemes vele foglalkozni?

Figyelt kérdés
Főállás mellet (van időm rá) szeretném egyfajta mellékjövedelemként. Nekem is jó, mert lesz tojás, nem kell boltit vegyek, ill. hús... meg hát eladásra is szánnám. Őstermelőit kiváltom, az addig oké. Még a tojásokat is elpasszolom simán, van bőven ismeretség. Mondjuk majd állománycserekor, a tyúkhús eladása az necces...de megoldom majd azt is valahogyan, max élve adom el. Mint ahogy kérdésem is szól, megérné...mellékkeresetnek?

2022. ápr. 2. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
92%
A takarmányon múlik az egész, hogy honnét és mennyiért tudsz venni. Rohadt drága minden.
2022. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy az előző mondja: a tojás nem fogja visszahozni neked 200 állat takarmányát.
2022. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
84%

De visszahozza, csak nem 50 forintos, hanem 80 forintos áron.


Ennyiért nem fogják megvenni sajnos.


Tojóhibriddel lehet a legjövedelmezőbben termelni, mindenképpen azt vegyél!

Ebben az esetben hús nem lesz.


200 tyúk 150 tojást fog mimimum tojni csúcsidőben naponta.

Ehhez HATALMAS ismerősi kör kell.


Véleményem szerint nem éri meg, mert 80 forintot nem fognak adni érte.

2022. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
14%

3. "200 tyúk 150 tojást fog minimum tojni csúcsidőben naponta.


Ehhez HATALMAS ismerősi kör kell."


10-15 ismerős, az olyan sok?

2022. ápr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem 20 darabbal kellene kezdened, hogy egyáltalán akarod e. Le tudod e majd vágni stb… A mamám mindig előnevelt csibéket vett és nevelte valameddig és azokat vágta le, illetve hagyott meg tojni. Szerintem a tyúkhús öreg, azt nem nagyon vennék. Inkább csibét vágtak. Mindig frissitette a tojó tyúkokat, egy egy öreget levágott. Azt jó sokáig kellett főzni.

A szomszédja kacsákat nevelt és adott el illetve kakasokat. De mindig pucolva. Nem hiszem hogy túlsokan tudnak vagy szeretnek csibét vágni. Szerintem nem nagy üzlet mert méreg drága a táp és a takarmány is. Általában úgy szokták az emberek hogy maguknak legyen és ha van fölös akkor azt eladják.

2022. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
88%

Haliii.. nekünk van 100db.

Nos egy zsak táp 12-15 ezer Ft a nagyobb zsak(hozzateszem ez nem darált,ehhez le kell daralnod,vagy veszel daraltat 20-25e.Ft) ezt kb ennyi tyuknak 4nap alatt fogy el

Soha de soha nem fogja vissza hozni az arat tojásból. Max ha levagod,pucolod,kgra eladod. De akkor sem nyered vissza a táp arat sajnos.. plusz viz,takaritas stb stb… sztem inkább masba kezdj :) de persze nem akarlak ezzel riogatni lehet h neked bejon :)

2022. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
87%

4.


Te ismersz olyan családot, aki MINDEN NAP elfogyaszt 10-15 tojást?

2022. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
85%

4

Szerintem igaza van a 3 nak.

Nem 10-15 ismerős kell az biztos . Lesz havonta kb 4500 db tojása arra 10-15 ismerős? Rosszul számolsz.

Én heti 10 használok az havi 40 db. Ha havi 100 elhasználnák az 10 ismerőssel is csak ezer. Szóval túl becsülsz. Kezdő vállalkozásnál alap hiba, hogy a költségeket alá, a várható bevételt fölé becsülik.

2022. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
48%

6.


A zsák táp az nem mértékegység!


Mennyiért veszitek és hány kg?


70 tojás van a 100 tyúktól most?

2022. ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:

50kg/24590 (közép kategória)

100-bol kb 40 kakas szóval napi 50ami a max.

2022. ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!