Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Patkány a tyúkoknál?

Patkány a tyúkoknál?

Figyelt kérdés

Múlthéten egyik reggel arra megyek ki, hogy az egyik tyúkom meghalt. A többinek nem volt baja. Zárt ólban vannak éjszakára, beton az alja. Előző reggel láttam rajta, hogy fekszik az ajtóban, de még élt. Nem gondoltam, hogy valami baja lenne, másnapra meg ugye meghalt. Azt hittem valami betegsége van, szóval jól kitakarítottam a helyüket. Nem volt lyuk, se semmi az ólon. Ma reggel szintén feküdt az egyik tyúkom, de nem gondoltam, hogy ő is meghalna. Ma este mentem volna becsukni őket, erre ott fekszik holtan a füvön. Nem láttam rajta vért, harapásnyomot, csak a fején volt valami seb szerű, a hangyák is ették. Nem tudom mióta lehetett, már kemény volt. Illetve valami lopja a tojásokat, ezt kb. 2 napja észlelem. Azt hittem, cska feltörik a sajátjukat, de akkor valami bejár. Találtam tojáshéjat a kifutójuk különböző pontjain. Ma éjszakára megfogtam mindegyik tyúkot és egyenként behoztam őket a garázsba, becsuktam a helyükre a foximat, hátha megfogja, ami van ott.


Nem tudom, hogy patkány-e, mert nem vitte el a tetemet. Azt sem tudom, hogy milyen más állat ölhette meg a tyúkjaimat. Valami tipp? Vagy jól gondolom, hogy patkány? De én úgy tudom, hogy az nem hagyja ott. Esetleg nyest?



2022. máj. 25. 21:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Inkább engedjem ki a kutyust? Nem akarom, hogy baja legyen. Kinézek rá 1 óra múlva.
2022. máj. 25. 21:45
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyest inkább, az szereti a tojást és vérengző.
2022. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kiengedtem a kutyát, mert ugatta őt a másik.


Köszi a választ. Ha nyest, azt mivel lehet leghatásosabban eltűntetni? Lehet, hogy inkább elviszem anyámékhoz a tyúkokat, nem szeretnék több áldozatot.

2022. máj. 25. 21:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Most akkor van lyuk az ólon, vagy nincs?
2022. máj. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nincsen. De olyan rést sem láttam, ahol befèrt volna valami.
2022. máj. 26. 10:13
 6/10 anonim ***** válasza:
De az nem is fontos, csak te keverted ide, mert az írásodból az jött le, hogy nappal ölte meg őket valami.
2022. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az egyiket éjszaka, a másikat tegnap napközben.
2022. máj. 26. 15:45
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A patkány nem öl felnőtt tyúkot... az biztos nem volt.
2022. máj. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a patkány "betoji"még a galambtól is retteg az nem volt.
2022. máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nyest garázdálkodik. Nem tudom, hogy néz ki az ól és környéke, de ha van rá mód a kutyát érdemes éjszakára ki engedni, hogy körbetudja járni az ól környékét. Érdemes megpróbálni egy olyan pokrócot, rongyot vagy akármit, amin a kutya sokat fekszik vagy játszik vele berakni akár az ólba, mert a kutya szaga jó eséllyel elzavarja akármi is járjon arra. Illetve pár naponta cserélni kell a berakott kutya szagú dolgot. Szóval egy pár napig játszik vele, fekszik rajta ,aztán mehet az ólba, a másik pedig vissza a kutyának használatra.
2022. jún. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!