Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Reggelre a baromfi udvaromba...

Reggelre a baromfi udvaromba "valaki" nagy mészárlást követett el. Tyúkot kakast némakacsát végzett ki, szó szerint.. Nyakuk eltörve, és véres folt a nyakon nem ette meg, nem vitte el.nyest, menyét?mit tegyek ellene??

Figyelt kérdés
2022. jún. 23. 15:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kerítés? Tyúkhálózd körbe, és tetőt is kéne csinálni vagy legalább ott is behúzni tyúkhálóval mert a nyest felmászik és már bent is van.
2022. jún. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
sajnos észre vettem ma hogy egy helyen a zöld háló a kerítésen el van szakadva, nyest simán befér a drótkerités réseken... az ólat le ellenőríztem nincs sehol járat.. ma bezártam őket már ami maradt. Kutya van és fél négykor ugatott is nagyon de azt gondoltam hogy a vihar miatt, nálunk nagy jégesö volt az éjszaka, villámlott dörgött azt hittem azért ugat..Amugy magyar vizsla..kockás kis ablakok vannak a tyúkólon kb 20×20 kis ablakok fém keretbenegy felül ki esett gondolom a vihar miatt talán ott nem jut be kb 2m magasan van és üveg felület veszi körül fecskék miatt nem ragasztottam be..a tyúk udvar kapuját nyitva hagytam hogy a kutya be tudjon menni ha hall valamit.. elvileg a maradék baromfi biztonságban van(remélem) kutyának adott a lehetőség hogy őrizzen.. remélem nem lesz gond... én úgy tudom hogy ez tipikus nyest menyét módszer,igy a rókát kutyát kizártam..igazából az érdekelne hogy van e valami bevált módszer a távoltartására van ami bevált? köszönöm a sok segìtő kommentet.. 😉
2022. jún. 23. 22:52
 13/15 A kérdező kommentje:
el felejtettem erre a kérdésre válaszolni elöbbi kommentemben.. tégla épitésű a tyúkól, régi de nem tákolt nagyon szuper állapotban van 3 éve újjítottuk fel. sima drótkerítés ezért húztam körbe zöld vastag hálóval mert igen nagyok a rések és tavaly sok kacsa kelt nehogy kibujjanak rajta..a tetejét behúzni hálóval,dróthálóval jó ötlet, köszönöm..gondoltam is már rá, remélem hamar meg tudom valósítani..köszi a hasznos tippet
2022. jún. 23. 22:58
 14/15 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb módszer hogy éjszakára bezárod a baromfit. (A kacsa úszkáljon világosban)
2022. jún. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
14. igen most aztán meg tanultam, be is zártam őket vége az éjszakai fürdőzéseknek.. 🤦‍♀️
2022. jún. 23. 23:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!