Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyire éri meg most csirkét...

Bagdirobert kérdése:

Mennyire éri meg most csirkét tenyészteni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Lenne kb 1,5 millióm hogy belle kezdjek az 3 ól van a telken

25m2 10m2 és egy 30m2 körül és ezeket csirkével meg rakni olyan 200db ra gondoltam először és húsnak szeretném eladni mennyire meg valósítható ez?

Az ólakat kb 100e forintból meg lehet normálisan csinálni mert réggeben is csirkék voltam benne ,de ha be jönne akkor bővitenék úgy hogy kb 2 hetente eltudjak adni 100 dbot


2022. júl. 21. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Kukkants rá a takarmány árakra, számolj még olyan 30%-os emelkedéssel, gyógyszerárakkal, rezsi, munkabér (gondozás, feldolgozás)...
2022. júl. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Nem nagyon érdemes belekezdeni jelenleg, mivel két zsák kukorica 16-20.000Ft és mire el tudnád adni a jószágot, annyi pénzt bele raknál hogy haszonnal nem tudnád eladni.


De ez csak az én véleményem!

2022. júl. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van kb 1 hektáros földem a kukoricát 12e/q
2022. júl. 21. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Kukoricán kívül más is kell nekik, illetve az árak egyelőre cska feljebb mennek. Régóta tartok állatot ,de nem biztos hogy pont ebben az időszakban kezdenék bele.
2022. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Elég a kukorica, ha koncentrátum van keverve mellé. Az is lehet 40-50 ezer mázsánként.


Biztos nem állnék neki. A húsárak nem követik a többi ár emelkedését.


Ráadásul árstoppos is, azt vágnák a fejedhez, hogy a boltban olcsó.


Az a réteg, aki megvenné, spórolni fog a rezsi miatt.


Penny-ben 800 forint körül szokott lenni a konyhakész grillcsirke, szomszéd faluban, háznál 1500.

S az sem különb, mert táp nélkül nem megy semmire.



Én próbálkoznék inkább díszbaromfival.

2022. júl. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!