Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen nyereg jó a szamárra?

Milyen nyereg jó a szamárra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 5 éves szamaram akit már fél éve edzek. A karamban szőrén megyek vele lépésben, hetente egyszer/kétszer, ez változó. Jó kötelék van köztünk, ügetni is nagyon szépen tud, bár bevallom szőrén nem a legkelemesebb. Szeretnék neki egy nyerget, hogy ha karámon kívül terepen megyek vele lépésben hosszabb ideig akkor ne legyen terhelő neki, és nekem és neki is kényelmesebb legyen. Azt tudom hogy a lovak nyerge nem jó rájuk mert a lovak válla A alakú, a szamárnak V alakú. Honnan szerezhetek szamárnak kialakitott nyerget? Vagy elég egy nyeregalatet nyeregemelővel és egy futószárazós heveder? Válaszokat előre is köszönöm!

2022. aug. 1. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Én váznélküli nyerget vagy patracot tennék rá.
2022. aug. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem egy lovas ismerősnek öszvérje van, és nem jó rá egyetlen ló nyerge sem, mert keskenyebb és más formájú a háta...

Azt patraccal lovagolják, de hát hosszabb távon nem valami kényelmes azzal sem. Már lóhoz képest nem annyira kényelmes.

Szerintem próbáld meg patraccal, még ha kölcsönkérni nem is tudsz pár próba erejéig, mégiscsak kisebb befektetés, mint egy nyereg.

De szerintem fel kell rá készülni, hogy nem lesz az "igazi", tehát nem lesz soha olyan, mint egy lovon ülni.

2022. aug. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!