Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen betegség "viszi" el a...

Milyen betegség "viszi" el a kacsákat?

Figyelt kérdés

Mitől van az hogy egyik napról a másikra 1 kacsa kótyagos lesz?


Minden nap ki vannak hajtva legelni. Egyik nap még semmi baja egyiknek sem aztán másnap már arra lettem figyelmes, hogy egyikük lassabban mozog, mintha fájna a lába, leül a fűbe majd előre a csőrével megtámasztja a fejét.

Így pusztult el eddig 2 kacsa, most biztos majd a harmadik is.


Milyen betegség lehet ez?


2022. okt. 17. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Indoceptikus lesz az, ami valamilyen parazita és kiegyensúlyazatlan táplálék együtthatóan alakul ki .
2022. okt. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mérgezésre gyanakszom, én a tyúkjaimat vesztettem el hasonló módon. (Nálam valószínűleg még a baromfiudvar talaja is szennyezett lett)
2022. okt. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Állatorvos? Az ottani növények összetétele?

Talajvizsgálat?

2022. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
lehet akár gomba is. mostanában jön a gombaszeuon is, nézz szét van e mérgező gomba valahol a telketeken.
2022. okt. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Érdekes hogy egy helyre vannak kiengedve a kacsák a tyúkokkal de a tyúkoknak semmi bajuk nincsen
2022. okt. 17. 21:12
 6/6 A kérdező kommentje:

Sose ilyesmi probléma nem volt az állatokkal, a kertbe vannak kihajtva legelni ahol van némi fű, egyébként van még némi paradicsom tő némi paradicsommal rajta, mást nem tudnak lelegelni, esetleg a szőlő maradékát.


Ezidáig nem volt ilyenfajta probléma.


A kacsák kukorica darát kapnak + nyilván víz és amit legelni tudnak a kertben. Évek óta így csináljuk.

2022. okt. 17. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!