Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi történhetett a tyúkommal?

Mi történhetett a tyúkommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 9 házi tyúkom, abból egy kakas.

Még tegnap vettem észre, hogy az egyik tyúknak kétszer akkora a begye, mint amilyen volt neki és nagyon nehezen eszik.

Mindennap ki vannak engedve a zöldre, lehet, egy fűszál csavarodhatott meg neki valahol.

Ma, amikor ki voltak engedve, láttam, hogy "hányt". (Füvet, meg kukoricát, stb)

Sose láttam még tyúkot hányni, teljesen le voltam sokkolva.

Nem javul az állapota.

Szerintetek meg lehetne valahogy menteni? Ha igen, hogyan segíthetnék neki?

Nagyon szeretem az összes állatomat, nekem meg egy ilyen tyúkot is fáj elveszíteni...

Köszönöm!



2022. márc. 24. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Vágd le meg lehet, jó leves lesz belőle! Mást nem tudsz tenni. Valamit enyelhetett szegény
2022. márc. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

"Van 9 házi tyúkom, abból egy kakas." 🙂

Mármint van 8 tyúkod és egy kakasod. Vagy transznemű a kakas?


A beteg tyúk megevett valamit, ami megállt a begyében. Ilyenkor szokták faluhelyen elővenni a nagykést...

Sajnos ebből nem fog helyrejönni.

2022. márc. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen, valószínűleg lenyelt valamit, amit nem tud megemèszteni, vagy levàgod, vagy elpusztul.
2022. márc. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Vagy a begyében akadt meg valami, vagy bélcsavarodás. Sajnos nem tudsz vele mit csinálni vele.


#2 Khmmm... A házi tyúk elnevezés magára a fajra vonatkozik, tehát jól írta a kérdező. Egyszerűség kedvéért, a kan és a szuka kutya is kutya marad attól, hogy a nemükre van külön szó.

"A hímivarú házi tyúkot kakasnak nevezik, az ivartalanított formája a kappan. A nőivarú házi tyúk a tojó, illetve tyúk, kicsinyük a csibe, a „kamasz”, növendék nőivarú házi tyúk a jérce vagy csirke. A tojásokon ülő majd a kiscsibéket nevelő a kotlós."


[link]

2022. márc. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Valami furcsa dolgot ehetett, 20 éve vannak tyúkjaim, de még nem volt bajuk a legelt fűtől.
2022. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Várhatolag állatorvos tud segiteni. (Régen láttam olyant, hogy hasonlo esetben a tulajdonos lekopasztotta a tolltol a bögy részt. Egy olloval beleszurt, felvágta, kitisztitotta. Összevarrta, néhány nap mulva semmi baja nem volt. Gondolom, ha ezt a háziasszony meg tudta tenni, egy állatorvosnak sem jelent nehézséget.)
2022. márc. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
hát egy állatorvosnak meg kellene tudnia oldani, kérdés gondolom, hogy "megéri-e"
2022. márc. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

4

Ha tudnád, hogy hány évig kerestem a választ erre, hogy mi a kakas és a tyúk összefoglaló neve! :) Egy-két éve tudtam meg, azóta boldog vagyok. :)


Kérdező, jobbulást a tyúkodnak. Remélem, az állatorvos tud segíteni.

2022. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Begygyulladásnak tűnik, általában akkor alakul ki, ha erősen szennyezett - vagy csak szimplán sok mennyiségű vizet isznak. Nálam például akkor járt így pár állat, amikor non-stop pocsolyába kaparásztak, és nyilván abba szartak, azt itták-ették, egyszerűen bepangott tőle a begytartalom.


Tudnak hányni, nekünk meg is kellett hánytatni az egyiküket, a tartalom kb ugyanaz volt, mint amit te is leírtál.


Kaszált, nyírt, vágott füvet ne kapjanak, csak úgy egyenek zöldet, amit ők tudnak lecsípni. A hosszú fűszál, mint te is írtad, elakadhat, betekeredhet, különben nem csak az elő-, de a közép és utóbelekben is, ami akár halálos is lehet.


Begytartalma milyen? Érzed-e benne a magvakat, mennyire kemény, mennyire folyadékszerű stb.


Egyébként én is az állatorvost javasolnám, de 20-ból 1 ért valamit is a baromfikhoz, tehát olyanhoz érdemes vinni, akiről tudni, hogy ért valamit hozzá.

2022. márc. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!