Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Madárinfluenza lehet?

Madárinfluenza lehet?

Figyelt kérdés

Ma reggel, mikor mentem kiengedni az ólból a tyúkokat (sima házi ), az egyik nem akart kijönni, nagyon sokáig bent maradt az ólban.

Aztán mikor kijött, elbújt, nem is nagyon evett, ivott. A feneke nagyon lóg neki, és volt egy véres tojás a tojóban.

Korábban (kb fél éve) már volt egy tyúkom, aki elpusztult, valami a begyével volt. Viszont utána semmi baja nem lett a többi tyúkomnak.

Most délután pedig még egy tyúk "rosszul lett", beült a tojóba és egész estig ott is maradt. Furcsa, rekedt, ziháló hangot ad ki, mikor levegőt vesz.

Lehetséges, hogy madárinfluenza? Nagyon remélem, hogy nem...

Köszönöm!



2022. dec. 1. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom, de mivel haszonállat, elkülöníteném, és az első lehetséges alkalommal levágnám... viszont a húsát ilyen esetben nem enném meg, és másnak sem adnám oda (ingyen sem, pénzért meg főleg nem)...

Nem tudsz ugyanis mivel védekezni, ha ebből valakinek egészségi problémája lesz, és szerintem a hőkezelés (merthogy főzve, vagy sütve eszi mindenki a csirkét, ugye?) nem oldja meg feltétlen az ilyen kérdést, ha az van,amit a kérdésedben írtál...

Ha pedig felüti a fejét az egész állományban, akkor mindet vágni kell, és nem azért, hogy levesbe, kajába kerüljön, hanem mert fertőzés miatt muszáj kényszervágni...

Én ilyennel nem játszanék...

2022. dec. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem madárinfluenza! Szerintem megszakadtak. Pihentetni kéne őket, mert kloáka előreesés és társai lesz a vége. Amúgy ha tyúkokat tartassz, akkor vedd figyelembe, hogy millió betegség és probléma léphet fel náluk. Nem kell rögtön leölni az állományt, ha valami van, hanem ki kell deríteni, mi a tünet, mi az ok, mi a gyógymód. Én pl saját magam szoktam diagnosztizálni néha őket és ki is derült, hogy jobban megy nekem, mint 3 különböző haszonállatos állatorvosnak. 🤷‍♀️ A tojóban ülő tyúkot vágd le holnap ha nincs jobban, de még nem lázasodott be.
2022. dec. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha reggelre elpusztul, és több is tünetes,(akár napok múlva is!) köteles vagy a hatósági állatorvost értesíteni. A többiről majd ő tájékoztat, ingyenes, és ha az, valami kis kárpótlást is kaphatsz. Vagy ha nem tudod ki a hatósági, egy állatorvost, és ő majd megmondja kit keress.

A madárinfluenza a kötelezően jelentendő kategóriába tartozik. Mivel nem csak a saját, de a környék összes baromfiját veszélyezteted, továbbá a vadmadarakat is. Ne vedd félvállról. Amúgy hőkezelés hatására a vírus elpusztul, de a biztonság kedvéért a tojást se egyétek, míg ki nincs zárva! (Föleg ne nyersen!)

2022. dec. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok, egyáltalán nem biztos, hogy az. A tyúkok kb mindig ugyan azt a tünetet produkálják, ha bajuk van. Lehet bélgyulladás, vagy szinte bármi más is, de ha az, reggelre el fog pusztulni.
2022. dec. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Közben utána olvastam a tüneteknek, hálisten nem madárinfluenza volt, hanem valami más. Tovább keresem.

2022. dec. 1. 22:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy érdekes ez a madárinfluenza hisztéria is.


Étdekes lenne, ha az embereknél is így járnának el.

2022. dec. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem madárinfluenza. Ha az lenne már halott lenne. Amúgy az a leggyanusabb tünet ha lóg a fejük illetve fel sem állnak. De a madárinfluenza órák alatt végez a madarakkal.
2022. dec. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
6: Az az érdekes hogy a kitörési körzetben minden telepet leölnek hogy ne terjedjen tovább viszont a kozembereknél nem. Szóval ez a röhej.
2022. dec. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezaz.


Koronavírusos lett valaki a faluban?


Akkor 2000 embert megölünk.

2022. dec. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!