Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nem korai kicsit kotlani a...

Nem korai kicsit kotlani a tyúknak?

Figyelt kérdés
Van 16 tojótyúkom és két kakasom. Nagy örömömre az egyik kendermagos tyúkom elkotlott. Egye tojás volt csak alatta. Tettem alá még eheti tojásból 16 drabarot és így most 17 van alatta. Betettem egy mély zöldsèges rekeszbe és lefedtem meg tettem be egy régi ruhadarabot neki. Mivel kezdő baromfis vagyok így van kis bizonytalanság. Nem korai február végén ez?
2023. febr. 22. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a tyúkok bármikor elkotlanak, de gyakoribb az év első felében (febr.-júl), szóval teljes normális, hogy most kotlik.
2023. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális ahogy azt előttem is írták.
2023. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugotam 🙂. Esetleg kelés után érdemes infralámpát tenni nekik míg a kotlóssal vannak elkülönítve?
2023. febr. 22. 19:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kell is nem csak érdemes.
2023. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kell infra.
2023. febr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Infra az kb meddig kell? Gondolom a környezeti hőmérséklet is mérvadó.
2023. febr. 22. 19:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem korai akkor,ha teszel infralámpát be hozzájuk,ha nem akkor korai,mert az éjszakák még tényleg hidegek ahhoz,hogy a csibék ne legyenek betegek.
2023. febr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!