Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hová tünt a tojás?

Mikokka kérdése:

Hová tünt a tojás?

Figyelt kérdés
A futókacsa nőstényem 5 db tojást tojt a ládába. Ma reggel csak 2 db-ot találtam. Azt gondoltam valami elhordta a többit, ezért a maradék 2 db-ot is kivettem. Délután arra járok, hát a 3 eltünt tojás ott van a tojóládában! A faládnak kb 20 cm-es pereme van. Széna van benne. El sem tudom képzelni milyen állat veszi ki, ill. teszi vissza. Köszönöm a válaszotokat előre is.

2023. márc. 5. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg "elásta" a kacsa, ahogy fészkelődött.
2023. márc. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tyúkoknál történt ilyen velem is! A tyúk annyira izgágán forgatta maga alatt a tojást, hogy beleforgatta a puha földbe a tojásokat!

Vagy, ami már problémásabb eset, az a patkány! Itt olyan volt, hogy alulról feltúrta magát a patkány és lopta a tyúkok alól a tojásokat!

Ám, vakond is lehetett! A vakond is a tyúk alá túr, ha éppen arra jár és beleesnek a járatába a tojások!

Ilyenkor a szárnyas, ha meglátja a tojásokat, visszateszi őket maga alá a csőrével!

Túrj a földbe a fészek alá kézzel és érezni fogod, van e lyuk alatta!

2023. márc. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Patkány is elviszi.
2023. márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!