Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Lucerna szénát szabad adni...

Lucerna szénát szabad adni télen a tojótyúkoknak?

Figyelt kérdés

Valaki mondta hogy a lucerna széna megsérti, megszúrja a tyúknak a beleit ill. a gyomrát. Ez igaz??

Lucernát akarunk vetni a kertbe és ha nem érkeznek megenni zölden a tyúkok akkor megszáritanánk nekik télire.


2023. márc. 21. 02:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

A friss lucernát megeszik, de a szénát nem. Semmilyen széna nem tyúktakarmány. A tyúk magevő állat, abrakolni kell.


Csak nekik ne vessetek semmilyen szálastakarmányt, nyáron elég, amit összeszednek, vagy ha az árokpartról szedsz nekik tyúkhúrt. (Lenyírt füvet sem igazán eszik meg, szeretik maguk csipekedni, de főleg rovarok és puhatestűek után kutatnak a fűben.)

2023. márc. 21. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, szénát nem eszik a tyúk. Esetleg pár szálat unalmában lehet, hogy megeszik. A zöld lucernáról is a leveleket csipegeti le, a kemény szárakat csak akkor eszi meg, ha nincs más. Viszont a lucernaszénában is van tápanyag. Valamikor régen nagyapám ledaráltatta egy ipari darálón, és belekeverte a disznók moslékjába meg a tyúkok darájába. De hát ilyen szerkezet nem elérhető a legtöbb helyen.
2023. márc. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 NTBS ***** válasza:
Szerintem búzát, darált kukoricát adj nekik. A lucerna csak kiegészítő.
2023. márc. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3: Elképzelted volna hogy CSAK lucernát adtam volna nekik? :D
2023. márc. 21. 12:52
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

4: aki lucernaszénát akar adni a tyúkjainak, arról feltételezhető, hogy nem ért a baromfik takarmányozásához.


Ez olyan, hogy tehénnek is lehet húst adni, de úgy egyrészt miért, másrészt minek.

2023. márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5: Na de lucerna zöldet szabad adni a tyúknak és jobb mint a gyomos fü, mert egyébként azt is fogják kapirgálni.
2023. márc. 21. 16:18
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez nekem is megfordult a fejemben amúgy, és télire hogy egyenek "zöldet", vettem kis tételben lucernapelletet, de nagy volt és nem ették, áztatva se. Csak jót akartam, de hülyeség volt.


Azóta is megvan, más nincs ami egye. Lehet eltüzelem majd következő szezonban...

2023. márc. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7: Az még sem olyan mint a természetes lucerna.

Azóta beszéltem pár idős emberrel akik tyúkot tartanak. Mondták hogy szoknak télen adni nekik kevés lucerna szénát, hogy bogarásszanak benne és elcsipegetik a száraz leveleket és legjobb ha a lucernát úgy kaszálják le hogy nincs el nőve.

2023. márc. 28. 15:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Mikor már kivirágzik, akkor keményebb lesz a szára szárazon, a tyúk nem bír vele.
2023. márc. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem a szárát eszik, hanem a levelét. Az jó nekik, szeretik.
2023. márc. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!