Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A letojt tojotyukok alkalmasak...

A letojt tojotyukok alkalmasak a kotlasra? Vagy milyen fajtat vegyek?

Figyelt kérdés
2014. nov. 14. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
ha elkezd kotlai(ráül a tojásokra) akkor igen. de nem olyan drága a keltető, megéri venni egyet. Sokkal jobban jársz vele, mintha a tyúkkal bajlódnál, főleg úgy, hogy nulla tapasztalatod van benne.
2014. nov. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
NEM!! A letojt tyúkok az első tojóciklusukon túl lévő, éppen vedleni kezdett tojóhibridek. Márpedig ugye mint tudjuk, a tojóhibrideknél a kotlást kifejezetten hátrányos tulajdonságnak tartják (mert ilyenkor nem tojik a jószág) és szelekcióval gyakorlatilag nullára szorították vissza. Hibridnél a kotlós olyan, mint a fehér holló. Ha kotlóst szeretnél, akkor tudom ajánlani az orpingtont, a törpe cochint (kis méret ellenére rengeteg normál méretű tojást be tud takarni), selyemtyúkot, brahmát.
2014. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a tyúk az egyszerűbb. Az tudja a dolgát, nem kell figyelni a forgatásra, a hőmérsékletre, a páratartalomra. Csak arra kell figyelni, hogy időnként leszálljon enni-inni. A csibékkel is egyszerűbb, ha ott a kotlós, aki vezetgeti őket, foglalkozik velük, melegíti és védi őket.
2014. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. Igazabol pont azert gondoltam kotlosra, amit a masodik valaszolo irt. Sok helyen olvastam, hogy ha nem megfeleloen csinaljak akkor ido elott elhullanak, betegen kelnek ki es tomegesen elhullhatnak. Jobb ha a kotlosra bizom szerintem.
2014. nov. 14. 20:46
 5/6 zolidobos ***** válasza:
82%

Második válaszoló!

Profi, kimerítő, hozzáértést tükröző válasz, gratulálok!

-állattenyésztő-

2014. nov. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, de ritka. Ha F2-es akkor megtörténhet.

Ha jót akarsz akkor valahol írass harco hibrideket. Jól fejlődnek, kiemelkedő tojáshozamuk van és nem érzékenyek a takarmányra. Ha felnevelsz egy csapatot három évig biztosan nem lesz gondod a tojásra.

2014. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!