Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Baromfi atka ellen mit tegyek?

Baromfi atka ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy pár tyúkom és úgylátom

Atkásak. Van esetleg valami jólbevált szer amit az itaóba kell tenni nekik?

Az ólat mivel lenne érdemes fertőtlenìteni? Olyan ötletek érdekelnek amik jól beválnak.

Köszi.


2023. máj. 16. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Madártetűatka (Dermanyssus gallinae) - 8 lába van, szürkésfehértől a vérpirosig változhat a színe. Éjszaka aktív, kezedre rámászik, apró, alig észrevehető.


Minden, ami kivehető mosószeres mosást követően hypos fertőtlenítés.


A hely ahol vannak gázperzselővel való leégetése (a földet is!).


Lehetőleg minden ami fa, illetve az alomanyagot elégetni.


Az ólat mésszel kikenni.


Ezt mindet megismételni, 2 majd 4 hét múlva.


Belsőleg Exzolt, külsőleg Piretrin extrával lehet beszórnina tyúkokat.


Nagyon makacs egy élősködő, nagyon nehéz kiírtani.

2023. máj. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zora1 válasza:
87%
égetés, kimeszelés
2023. máj. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Enikőő2 ***** válasza:
23%
Kié az a baromfi? Ha telepről hoztad, vidd oda vissza. Vagy szerezzél be gyorsan emulgálószert, van iskolád hozzá, kérdező?
2023. máj. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos probléma. Az esős párás időben kivédhetetlen. Én ezt a megelőző szert adom nekik: dermanyguard.Állatorvos javasolta. Elég drága, de ha elhatalmasodik a tetű, annak kiírtása egy vagyon. Olyan évem is volt, szakképzett rovarírtót kellett hívnom, semmi sem használt, amit magamtól próbáltam (neostomosan, ilyesmi). A tyúkok ivóvízébe: Dermanyguard + minden egyes tyúkot beszórtam tetűírtó porral (ennek most nem találom a dobozát, de állateledel boltban vettem (ők tudják, mi az). Egy kínszenvedés, de nem tehetsz róla. Nálam friss széna van alattuk, el vannak különítve, egész nap udvaron motoszkálnak. Mégis elkapta őket az atka/tetű - mindegy minek hívod, vérszívó! Arra készülj, ha magából az állatból nem sikerül kiírtanod, szakembert kell hívnod, aki magát a helyiséget fertőtleníti.A tyúkokkal ő nem foglalkozik, azt Neked kell megoldani.
2023. máj. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az én baromfim..
2023. máj. 16. 17:35
 6/7 Enikőő2 ***** válasza:
64%
Akkor javaslom, hogy vidd állatorvoshoz. Vagy tegyél tényleg emulgálót a ivóvízjükbe, vagy a kajába, 7 napon belül hatni fog. Ha nem fogy el mind, a kutyádnak sőt beteg gyermeknek is adhatod. Cirexyol vagy valami hasonló a neve. 5000ft. Bármely üzletben megtalálod, én a szolnoki Auchan-ből szoktam venni. Bármire jó, csak végzettséget igazoló dokumentum szükséges hozzá.
2023. máj. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es, 4-es, leírta, ami kell neked.


Utána, megelőzésre, "nullaforintos" természetes módszerek:

fahamu fürdő biztosítása, rendszeres meszelés!

2023. máj. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!