Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Egyszerűen nem bírom elviselni...

Egyszerűen nem bírom elviselni a szomszédból áradó bűzt! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy évvel ezelőtt vásároltam meg egy házat, a VÁROSBAN fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy város. Több 10 millió forintot költöttem rá. Az ingatlan nem saját célra vásároltam, hanem “eladásra” viszont eladhatatlaná vált az ingatlan mert már az utca elején is borzasztó szag van a malacoktól. Fogalmam sincs, hogy a többi szomszédot ez hogy nem zavarja lehet már belefáradtak ebbe és egyszerűen elengedték ezt. ( Nem volt semmi jele ennek mikor az ingatlant megvásároltam) Mit tudok tenni? Járt már valaki hasonló cipőben?

2023. szept. 29. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Jegyzőnek kell jelezni. Sajnos hogy történik-e valami azt nem tudom:( de ez a hivatalos módja
2023. szept. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs erre jogszabály?
2023. szept. 29. 11:43
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy tudom, hogy de, van rá valami. Elvileg meg van adva, hogy a lakókörzettől milyen messze kell legyen a telep, hogy az ne okozzon gondot. Szerintem ennek nézz utánna.
2023. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem a jegyzőnek kell jelentgetni. Az pont leszarja.

Nébih! Nébih állatvédelmi osztályának kell írni.

Az én szomszédom is tartott malacokat, birkát, tyúkot, stb. Volt, hogy 3 méter magasba pakolta a tágyát a kerítésemnek.

Birtokvédelmi eljárást indítottam, a jegyző mindent rendben talált.

A nébih 2 nap alatt kijött és rendet tett. Tized annyi állatot se tartanak már, és kötelezték őket valami tároló építésére ahova a trágyát teszik. Rövid időn belül el is kell gondolom szállítaniuk, mert nem gyűlik a sz4r.

Már nincs bűz se.

Az utcabeliek nyilván engem utáltak meg. Nem értem én se, hogy miért nem zavarta őket a bűz. Förtelem volt.

2023. szept. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
95%

Tudomásom szerint a háziállatok tartását alapvetően helyi rendeletekben szabályozzák, ennek érdemes utánajárni. Ha azokat sérti, akkor az önkormányzatnak/jegyzőnek kell bejelenteni.

Amennyiben azonban az állatokat nem megfelelő (akár számukra vagy más számára) veszélyes körülmények között tartják, akkor mehet a jelzés a NÉBIH felé is.

2023. szept. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van, amúgy a jogszabály kiterjed a haszonállatok szamára, tartási körülményeire. Amit tudok pontosan, hogy 9 db tyúk lehet maximum, a sertés, szarvasmarha trágyának kell külön lefolyó és tároló is. Én kertvárosban lakom, van 3 csirkém 600 nm van nekik, füves, bokros, igényes helyen, de a szomszédot ez is zavarta és feljelentett mindenhol is. Pedig ők háziállatok nálunk, szelídek és nem zajosak. Na mindegy, nálunk minden rendben volt, csak érdekességképpen írtam le
2023. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De én a szomszédból hogyan alapíthatnám, meg hogy ő hogyan tartja az állatokat?
2023. okt. 2. 05:14
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Mielőtt vásárolsz valamit utána kell járni a szomszédoknak.
2023. okt. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!