Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ha elpusztult a tenyészkakas,...

Ha elpusztult a tenyészkakas, akkor még hány napig érdemes gyűjteni a tenyésztojásokat a tyúkoktól?

Figyelt kérdés
Reggel még semmi baja nem volt, még láttam is hogy teszi a dolgát, most meg megyek hátra tojásokat összeszedni és látom hogy fekszik, elsőre még azt hittem hogy napozik.. Aztán közelebb érve látom hogy hát rohadtul nem...

2023. nov. 4. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze. Legrosszabb esetben nem kel ki semmi belőle.
2023. nov. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elviekben 14 napig még termékeny petesejtek kerülnek a tojásba. Ha biztosra akarnék menni 10. napon befejezném a gyűjtést.


De ilyenkor keltetni? Hogy hogy?

2023. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Nagyon kevesen vannak, és mihamarabb szeretném hogy legyen legalább annyi tojó amennyi ellátja a családot tojással.
2023. nov. 4. 14:23
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Értem.


Csak azért kérdeztem rá, mert tegyük fel hónap végén bekerülnek a tojások, kelnek karácsonykor. Kb májusban kezdenének el tojni addig csak eteted.


Amíg rendesen ki nem tollasodnak kell a zárt, fűtött helyiség (infralámpa) majd a jóidőig a zárt hely.


Ha a mihamarabbi önellátás a cél egyszerűbbnek találom most venni jércéket, amik kb 18-22 hetesek és karácsonyra már tojnak.


Téli keltetésbe nevelési tapasztalatok nélkül nem igazán mernék belefogni.


2-es voltam

2023. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!