Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nyulakat lehet tartani szabado...

Nyulakat lehet tartani szabadon? Vagy mindenképpen ketrecben kell?

Figyelt kérdés
Pl egy kisebb baromfiudvarban ahol nincsenek baromfik, apró lyukú dróthálóval körbekerítve?
dec. 8. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de beton alap kell, mert ásnak, és erős háló, a ragadozók miatt.
dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szúnyogok a fő probléma
dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nyúlnak legalább akkora a mozgásigénye mint egy macskának. Egyáltalán nem kellene ketrecben tartani. Zárt nagy kifutó a szükséges számára.
dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nekem 20-nm kifutón garázdálkodnak, persze ez körbe van kerítve .
dec. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt két nyulam csak úgy az udvaron, csináltam nekik egy kutyaházszerű házikót a gangra. Lakásba is be szoktak jönni, nagyon szelídek voltak. Nem volt kerítésem az utca felé, mégse mentek kijjebb a járdánál soha.A kertbe a vetemények közé ki szoktak menni, de komoly kárt nem csináltak, a sárgarépa zöldjét, salátát, epret szoktak enni, máshoz nem nyúltak. Kaptak szemestakarmányt egyébként, és nyúltápot is.Több, mint 2 évig megvoltak így, télen-nyáron. Az lett a vesztük, hogy új lakó (C.)költözött a faluba, aki rögtön megállapította, hogy szabadon van a nyúl a bokor alatt. Mondtam, hogy neki ez természetes. 1 hét múlva eltűnt mind a kettő.
dec. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es semmi probléma nincs, hogyha oltva vannak rendesen.


A szúnyog a ketrecbe is bemegy.

dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Szúnyog ellen oltani kell és a probléma megvan oldva. Ketrecbe is lehet tartani, csak nem túl etikus, de semmi sem tiltja, hisz a nyúl egy haszonállat, hogyha négyzetméterre megfelel a törvény által akkor nincs vele baj, maximum állatvédők fognak károgni.


De amúgy én nagyobb teret csinálnék nekik, fedett, belső résszel, illetve kifutóval.

dec. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!