Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tervezek tartani nimfapapagájt...

Tervezek tartani nimfapapagájt, mindenképp legalább kettőt, de inkább hármat. Szerintetek milyen neműek legyenek (el szeretném kerülni, hogy tojást rakjanak) 3 egynemű nem túl sok? Vagy milyen módon lehet még elkerülni, hogy szaporodjanak?

Figyelt kérdés

2023. okt. 29. 15:33
1 2
 1/11 Kevin3762789 válasza:
29%
Szerintem 3 nöstény nam jelent gondot egymásra de ha nem raksz odut talán az is megoldás.
2023. okt. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Ellenkező neműek legyenek és párban, tehát vagy 2 vagy 4. Ne tegyél fel udút, ne told túl náluk a fehérjét. Ha lesz tojás, ki kell venni és kész. Ha meg elkotlik rajta, műtojásra kell cserélni. Tojást hím nélkül is tojhatnak egyébként.
2023. okt. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

De azert azt emlitsuk meg, hogy 4 madarnak mar eleg nagy ropde kell, hogy legyen eleg helyuk.

Nyilvan allatkereskedesben be vannak zsufolva 100an kis helyre, de nem ez az idealis.

2023. okt. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy 130x97x60-as ketrecet néztem ki, de nyilván naponta ki engedném őket repülni. Ez a ketrec így elég lenne 4 madár számára?
2023. okt. 29. 17:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kettőnek.
2023. okt. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

2 madár elég lesz egyszerre. Tapasztalataim szerint mindegy, hogy azonos vagy ellenkező neműek, az ellenkező neműek természetesen jobbak, de azonos neműekkel sincs probléma, ha van megfelelő nagy helyük, tartottam már csak azonos és ellenkező nemű nimfákat is (most két tojóm van, de az egyiket hímnek adta el tenyésztő, nem vittem vissza, nem bántják egymást). Arra figyelj, hogy a tojók hím nélkül is tojnak. Odút ne tegyél fel, de ne legyen más búvóhely se, mert feltalálják magukat, és letojnak máshova is, nem csak odúba, illetve ne adj nekik tojást (max. ritkán) vagy sok tojás tartalmú eleséget, mert az növeli a hajlandóságot a tojásrakásra.

Egyébként ha teheted, takarmányozd őket változatosan, ne csak mageleséggel, kaphatnak többféle gyümölcsöt, zöldséget, csak nézz utána, mit kaphatnak.

2023. okt. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor 2-nél maradok, valószínű 2 hím lesz, mivel olvastam is, hogy szelídebbek. Köszönöm a válaszokat!
2023. okt. 29. 18:38
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Ez hülyeség, hogy a hímek szelídebbek a tojóknál. Kézszelíd (de nem kézzelnevelt!) madarakat kell venni tenyésztőtől, ennyi a trükk benne. A tojók hím nélkül hajlamosabbak a tojáselakadásra, és azonos neműek balhézhatnak egymással. Vannak kivételek persze, de nyilván az a legjobb számukra, ha ellentétes neműek (párzás, társas viselkedés, egymással megférés stb miatt).
2023. okt. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Balhé inkább szűk hely miatt szokott lenni, ha mindkettőnek van helye elvonulni, a nimfa nem balhés, alapvetően békés fajról van szó, esetleg kialakítanak egy rangsort az elején.
2023. okt. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
#9 Igen, alapvetően békés faj a nimfa, de lehetnek gondok, ezt számításba kell venni. Ezért IS ajánlott a hím-tojó párosítás. 2 hím esetén párzási frusztráció is előjöhet, mivel tojó híján marad a másik hím, az ülőrúd, vagy a gazdi... Nem értem amúgy, miért kell túlbonyolítani.
2023. okt. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!