Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan kezdjem el megszelídíte...

Hogyan kezdjem el megszelídíteni a disznót?

Figyelt kérdés
Nemrég vettünk egy választási malacot. A szülei a látottak alapján féltek az előző gazdától, de nem akartuk már otthagyni a kicsit. Az ételt, vizet elfogadja, de ha érintésre kerülne a sor, elszalad. Nem tudom hogyan kezdjek neki a simogatásnak úgy, hogy ne keltsek benne félelmet. Nem vágásra lett vásárolva, hanem majd anyának, ezért lenne fontos, hogy kialakítsunk vele normális kapcsolatot.

febr. 9. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne próbáld meg megérinteni, majd csak akkor, ha láthatóan jól érzi magát a közeledben.


Próbáld a hasán keresztül megfogni, vigyél neki finomságokat. Emellett tölts sok időt az óljánál - ülj le, és mondjuk olvasgass. Halkan beszélj (ha olvasol, akkor olvashatod hangosan, hogy legyen témád - vagy csak meséld el a napodat) hogy szokja a hangodat.

Okos állatok, értik a hangsúlyt - érteni fogja, hogy nyugodt vagy, nincs semmilyen szándékod. Egy idő után ő is le fog nyugodni.

febr. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Megfogadom a tanácsot.

Megmondom őszintén, hogy trollkodásra számítottam, félve írtam. De ez nagyon jól esett :D

febr. 9. 12:04
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
No de azért azt beláthatod, hogy nem sokan tartanak sertést házikedvencként. ^_^
febr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyapám úgy kezdte az ismerkedést a frissen vásárolt malaccal, hogy 2-3 napig beült a kifutójába egy háromlábú kissámlin, és ott olvasta ki az újságot. A malacnak volt ideje jól megnézni, megszaglászni, megszokni. Aztán a következő napokban vitt magával almát, vagy cukorrépát, és ha közelment a röfi, azt kínálta neki. Először csak letette magához közel a földre. Egy két nap múlva már a kezéből is elvette. Szóval nem simogatással kezdünk. Megérinteni majd később, amikor már a bizalom megvan...
febr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 Ez nagyon aranyos :D


Csak szólok, hogy nem az anyukájának vásárolta a malacot kiskedvencnek, hanem a disznó "feladata" lesz később az, hogy kismalacai legyenek, tehát anya legyen :)

febr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyik kollégám most a napokban vett, szintén kiskedvencnek ún minnesotai törpemalacokat. Mutatott videofelvételt is, eleivel nagyon féltek, riadtak voltak, aztán kedvesen szólt hozzájuk finom ennivalókat vitt az ólhoz és most már hagyják magukat kicsit megvakarászni. Megbeszéltük, hogyha tovább megy a szelidítés, én is elmehetek hozzájuk a cocikkal haverkodni. Régi vágyam. Sajnos az én életvitelembe nem fér bele, de alig várom, hogy hozzájuk eljussak.

Mindenesetre én is az 1-es válaszadóval értek egyet.

febr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!