Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor cica családot hogy...

Kóbor cica családot hogy tudnék megszelidíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A belvárosban egy zsákutca végén találtam egy hete egy kóbor cica családot kutyasétáltatás közben. Azóta minden nap kijárok hozzájuk nagyjából ugyanakkor, és viszek nekik kaját. 5 apró cicáról (ránézésre 8 hetesnek tippelném őket) van szó és az anyjukról és apjukról. A szülők végtelenül félősek, talán félősebbek is mint a kölykök. Az elmúlt napokban már épphogy meg tudtam simogatni a kicsiket amíg ettek, és általában hajlandóak úgy enni, hogy 20 cm-re ülök a táluktól a földön és beszélek hozzájuk halkan. A mozgásokra még néha elfutnak, de egész bátrak már ebből a szempontból.


A mai nap mikor próbáltam etetni őket nagyon hosszú ideig elő se voltak hajlandóak jönni, és a szokásosnál jóval félősebbek voltak. Fontos részlet, hogy egy építkezési telken vannak (fúrnak, hegesztenek, fűrészelnek stb.) ezért nem érzem őket biztonságban ott, ezért próbálom őket becserkészni. Mitől szokhattak tőlem ennyire el 1 nap alatt? Most próbáljak még jobban barátkozni velük, vagy jobb, ha pár lépést visszaveszek és csak távolabbról figyelem őket?


Légyszi adjatok tippeket hogy lenne a legjobb magamhoz szoktatni őket, illetve, ha tudtok állatmentő alapítványt aki hajlandó lenne befogadni őket/segíteni, (pár kölyöknek és az anyjuknak valószínűleg kötőhártya gyulladásuk van) akkor kérlek írjátok meg. :) Helyileg a IX. kerületben vannak, a Sánta Kutyánál próbálkoztam eddig, de ott azt mondták, nem tudnak segíteni.



2023. szept. 23. 19:39
 1/4 anonim válasza:
A kicsiket megtudod szerintem úgy, hogy hozzá szoktatod őket a jelenlétedhez. Gyakran vagy ott. Alapítványba sajna nem tudok segíteni.
2023. szept. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha aznap nagyon zavarták őket, hangosak voltak a munkások, fúrtak, faragtak, attól tudnak félénkebbek lenni. Aznap nem érezték magukat annyira biztonságban. Mivel úgy néz ki, hogy nem annyira félénkek, vadak, így van esély rá, hogy hozzád fognak szokni. Viszont ha már ilyen nagyobbak a kölykök, akkor lassan lehet, hogy szét fognak széledni valamennyire.
2023. szept. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kicsit jobban utána néztem a koruknak, és inkább 6 hetesnek saccolnám őket. Köszi az eddigi válaszokat, remélem nem nagyon mennek túl messzire. Ha nem fog segíteni alapítvány, szeretnék megpróbálni legalább egyet befogadni. :)
2023. szept. 24. 02:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Pcas alapitvany.
2023. szept. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!