Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan oldható meg a páratarta...

Hogyan oldható meg a páratartalom csökkentése istállóban?

Figyelt kérdés
Hideg időszakra vonatkozóan, fűtés nélkül, és a hőmérséklet lecsökkenése nélkül, ciklusos szellőztetéssel.
febr. 14. 09:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Légkondi, megfelelően beállítva?
febr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem, mi a gondod az istálló páratartalmávaL? Bevallom, még sose hallottam olyanról, hogy egy istálló páratartalmát szabályoznák, hacsak nem millió dolcsis versenylovakról van szó.
febr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2: A magas páratartalom miatt nedves és rossz lesz az alom, megfázik az állomány, illetve rossz lesz a levegő minősége. Jelenleg 80-90% a páratartalom, 45 - 65 lenne az optimális.


#1 Nincs légkondi, van paneles klíma, de az csak a hatalmas nyári melegbe kell. :)

febr. 14. 09:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szellöztetés?
febr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

egy tonna so :D


minél magasabb a hőmérséklet annal alacsonyabb lesz a páratartalom.


azt próbáld meg kideríteni, hogy az a nedvesség ami a párat generálja honnan jon. talán onnan el lehet indulni.

febr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#3: Bocs, én az istállónál egyből lovakra gondoltam, de nyilván nem azokról van szó. Hanem? Bár mondjuk mindegy, ipari párátlanítón kívül szerintem nincs más megoldás. Ilyesmik:


[link]

febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Grimfox ***** válasza:

5., Zárt térben sok állat, az állatok vizelete, és a növényi anyagok is bőven párologtatnak. Ha nincs szellőztetés, nincs hová távozzon a pára.


Szerintem ha az istállóban, jó magasan szellőzőnyílások vannak, ott kimegy a pára, cserélődik a levegő, de annyira nincs közel az állatokhoz, hogy meg is fázzanak tőle.

febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Oldal légbeejtők vannak 2m a padlótól kb, és ól elején a szívó ventilátorok. A légbeejtők úgy nyílnak, ha elindul a szellőztetés ideje akkor a levegőt felfelé húzza, hogy ne az állományra menjen a hideg levegő, de a meleg levegővel keveredjen, melegedjen fel, és úgy távozzon a régi, így nem kéne hogy magas pára legyen. Ez szép és jó, de mégsem történik ez.
febr. 14. 18:55
 9/12 A kérdező kommentje:
#5 Lehetne fűteni persze, de 1200m2, aminek a légterét nem is mondom inkább, felfűteni nem éri meg.
febr. 14. 18:58
 10/12 Grimfox ***** válasza:
100%
Fura, hogy megvan a szellőztetés, mégsem csökken a páratartalom. Csak így télen van ezzel gond, vagy mindig? Nem lehet, hogy nincs elég nagy hőmérséklet különbség beltér, és kültér között, ezért nem történik meg rendesen a légcsere? Vagy esetleg a beltér kialakítása nem jó a légáramláshoz? Milyen magas a teljes beltér?
febr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!