Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan fogadjam el, hogy a...

Hogyan fogadjam el, hogy a tyúkokat levágják?

Figyelt kérdés

Nyilván én is eszek húst, de nem tudom ezzel hogyan tudnék megbírkózni, mint konkrét gondolattal. Etikusabb ha a tyúk vágás előtt jobb életet él? Szabad tartás stb.

Nem várok gúnyos megjegyzéseket, szimplán ennek a “jobb felfogásához” keresek segítséget.


febr. 24. 20:54
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
A #4-es mindent elmondott.
febr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Thunderfairy ***** válasza:
64%
Én is sajnálom őket. De tudod ezért haszonállat. Ezért van általába tartva. Hogy neked legyen mit enned.
febr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Azon tűnődöm, hogy komoly-e a kérdés, de nem tudom eldönteni. Inkább eszek egy jó rántott csirkét.
febr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

8!


A vérük kifolyik így?

febr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Grimfox ***** válasza:
84%

A házi tyúk erre lett kitenyésztve, a legtöbb fajta nem is életképes az ember nélkül, azaz ha az ember nem tartja el, elpusztul, Az ember viszont nem jószívűségből tartja őket, hanem azért, hogy táplálékforrásként szolgáljon. Mondhatni, hogy a házi tyúk létezése értelmetlen anélkül, hogy elfogyasztanák, vagy tojásért tartanák. Ugyanakkor a megfelelő tartási körülmények nem csak az állat érdekét képezik, hanem azokét is, akik meg fogják enni. Egy egészséges, jól tartott állat több tápértékkel rendelkezik, mint a ketrecbe zsúfolt, mesterséges tápon gyorshízlalt társaik. Amíg olyan körülmények között él, ahol az igényeit ki tudja elégíteni, addig az, hogy levágják közel áll ahhoz, ami egy vad madárral megtörténhet, azaz prédává válik, hogy egy ragadozót(itt az embert) tápláljon.

Persze a baromfi is biztosan jobban érezné magát, ha öregségig tartanák, és magától múlna ki, de a világ nem így működik. Sem a vadonban, sem a haszonállatok számára.

febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
84%

#14

A nyolcas vagyok. Lövés után, ugyan az a menetrend, bökjük és fel fogjuk a vérüket. Természetesen ugyan úgy ki van véreztetve. Úgy képzeld el, mint a taglózást, 0,22-es, kis kaliberrel lövi.

febr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vágnák le őket, meg sem születtek volna, mert az ember a húsukért szaporítja őket...
febr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapám régebben vitt az erdőbe magával, megismertem az élővilágot. Többé kevésbé megtanított puskával lőni, horgászni, háziállatokkal bánni illetve levágni azokat. 13 évesen aktívan részt vettem a disznóölésen.

Most közel 25 éves vagyok és 2024-ben ilyen kérdések kerülnek ki ide? Azért remélem a természetismereti csatornákra még rámersz kapcsolni!

febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"A vágóhidakat én sem szeretem..."


Pedig a vágóhíd a legetikusabb. Te amikor otthon levágod azt úgy teszed, hogy magánál van a jószág. A vágóhíd először sokkolják őket, hogy ne legyenek tudatuknál ne érezzenek semmit. Ez hatóságilag előírt (kivétel a halal vágás). Szóval a vágóhíd teljesen etikus az otthoni vágással szemben

febr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
#16: Ha már halott nem tudod kivereztetni megfelelően, mert a szív nem pumpál vért. Nem ennék abból a húsból. Kb dög húst esztek így.
febr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!