Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Város központban élek kertes...

Város központban élek kertes házban. 100 méterre élelmiszer boltok. Szomszéd tyúkokat tart, irtó büdösek. Átjön az egész szag ha szellőztetünk. Milyen hatósághoz tudom ezt jelenteni? Lehet ő azt hiszi tanyán lakik...

Figyelt kérdés
2023. febr. 7. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

A tyúkok csaknem szagtalan állatok, ha megfelelő körülmények között vannak tartva. Ezért előbb tanítsd meg a szomszédodat a helyes tyúktartásra, mielőtt feljelented.


Ha nem segít a szép szó, akkor egyenként lopkodd el tőle az állatokat - és tedd a hülyét, ahogyan ő teszi!

2023. febr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Jegyző. Majd ő utánanéz, hogy szabad-e egyáltalán azon a területen jószágot tartani.
2023. febr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért valami jogszabály erre is vonatkozik. Rendes ól sincs kialakítva nekik, az udvarán össze vissza szaladgálnak.
2023. febr. 7. 08:40
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor a jegyzőhöz kell forduljak? Esetleg városgazdálkodás?
2023. febr. 7. 08:42
 5/11 anonim válasza:
94%

Kertes házban lehet haszonállatot tartani és ezt nem az önkormányzat dönti el, még volt régebben egy rendelet ami kivette ezt az önkormányzatok hatásköréből.

Viszont mint problémát jelezheted a szagot. Normál esetben nem kellene hogy szagosak legyenek mint ahogyan írták is. Azért a tyúk nem sertés. Állatkínzás lehet viszont az ól hiánya. Felénk most -10 fokok vannak, fúj a szél és bizony a csirke is fázik. Egyáltalán hová tojnak? A kertjéből szedi fel mindenhonnan? Esetleg megnézheted tetvesek-e, vagy látszik-e egyéb betegség rajtuk.

2023. febr. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
97%
A jegyzőnek jelezd mindenképpen, ez az ő hatásköre.
2023. febr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tyúk büdös, hanem az ól. Ahogy a disznó is alapvetően tiszta állat lenne, csak rosszul tartják őket.


De simán lehet rá külön engedélye, az én régi településemen is volt egy fazon aki társasház erkélyén tartott tyúkot, mert neki meg volt engedve. Egyedül a világon, szerintem.

2023. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy ennyi tyúk hogy lehet büdös.
2023. febr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet vele próbálkozni. Madárinfluenza szezonban zárt tartás kötelező, főleg ha megfigyelési területen van. Ha kitörési körzetben akkor meg le is ölik őket szó nélkül. Szóval ez irányban lehet próbálkozni maximum amúgy meg nem tehetsz semmit.
2023. febr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam hogy a kukorékolás ellen is lehet panasszal élni. Valaki tud róla valamit?
2023. febr. 12. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!