Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Rontottam a tojás kelési...

Rontottam a tojás kelési esélyein?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Tegnap este üzemeltem be a keltetőt (előtte hagytam, hogy az aljában lévő víz elérje a beállított hőfokot és egyben ellenőriztem, hogy beáll-e stabilan a hőmérséklet (kalibrált hőmérőm csak 35°C-ig mér így ezt állítottam be). Behelyeztem a tojásokat, majd visszakapcsoltam a gépet és hagytam újramelegedni. Viszont itt jön a "baj", hogy a hőfok az első 12 órában csak 35 celsius volt. Természetesen ma reggel amint észrevettem rögtön felemeltem 37,8°C-ra. Lehet ebből gond így az elején? Ez az első önálló keltetésem, úgyhogy nézzétek el a hibát. Köszönöm!



márc. 25. 09:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy probléma, de majd az első lámpázásnál majd látod mi a szitu.
márc. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, viszont érdemes alacsonyhőfokriasztást beállítani! Nekem egyszer mikor már jó erősek voltak, kelés előtt jó pár nappal majdnem kihűltek teljesen, sőt! azt hittem már semmi nem lesz belőlük!
márc. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!