Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szerinted melyik a leghasznosa...

Szerinted melyik a leghasznosabb állat és miért?

Figyelt kérdés

Mérmint amelyikkel a legkevesebba gond, leg olcsóbb tartani, legegyszerűbb gondozni, legtöbb hasznot adja... Ilyenekre gondolok, mint tyúk, kacsa, liba, tehén, kecske, nyúl, birka...

Én laikusként talán azt mondanám, hogy a tyúk, mert tojást és húst ad, viszonylag könnyen szapirítható és egyszerre akár 20 utód is lehet, etetése egyszerű, tojása eladható könnyen, húsa finom, tolla is használható. Nektek mi a véleményetek, melyik a legjobb haszonállat és miért?


2013. jún. 16. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:

tehén is.

tej, trágya, hús, bőr, csontjai, patája mindene felhasználható!

tartása egyszerű, legel, és etetni kell.

2013. jún. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Meg minden nap 2x fejni ami elég nagy meló napi szinten és legeltetni se úgy kell h kiküldöd egyél, ott kell lenni vele ha meg nem tudod legeltetni kiesz a vagyonodból...
2013. jún. 16. 13:24
 3/10 anonim ***** válasza:

ilyen szempontból a tehén. nem kell neki csak egy nagy legelő, ami bár drága, de több állatot is tarthatsz rajta, és tényleg mindenét fel lehet használni...


a baromfi is jó, de ott a mgefelelő védelmet kell biztositani nem csak a kétlábú róka ellen, de a nyest, menyét és egyéb vadállatok ellen is


persze ha nem a nagy üzemi termelést nézzük, hanem a háztájit akkor a csirkét egyszerűbb eltartani

2013. jún. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
viszont a nyul is jó: gyorsan szapoordik, kis helyet igényel, a takarmányozás is könnyen megoldható, húsát és bőrét is fel lehet használni...
2013. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
szegények tehene a kecske,a szegények disznaja a nyúl,gondolom,hogy nem kell részletezni a miérteket
2013. jún. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, van benne igazság.
2013. jún. 16. 15:34
 7/10 anonim ***** válasza:
a tyúkok se a hűtőbe, tisztán, a tojástartóba tojnak :)
2013. jún. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a liba vált be nagyon. Elég neki a fű, és némi kukorica, tehán elég olcsó etetni, 10 hetesen le lehet vágni ekkora kb. 4-4,5 kg-sra megnő. És nagyon finom a húsa.
2013. jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szerintem a tyúkot válaszd, tojást ad, finom a húsa, és hihetetlenül aranyos amikor még pici és pelyhes. És a piciket is eladhatod ha amikor még a tojásban van kicsit lyukat vágsz a tetejére és pár csepp ételfestéket csöpögtetsz a lyukba, amikor kikel színes lesz és sok pénzért el tudod adni.


[link]

2013. júl. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Nyitott ***** válasza:
Szerintem is a tyúk a nyerő. A többi állatot előbb fel kell nevelni, hizlalni, hogy ételként felhasználható legyen, míg a tyúk az élete folymán saját súlyának a többszörösét termeli ki tojás formájában, a végén meg ő maga is megehető és minden része felhasználható. Én a tollát a többi tyúkkal, az eldobandó belsőségeket vágóállatokkal (kacsa, csirke) is feletetem, gyakorlatilag semmilye nem megy kárba vágáskor. Könnyebb az életfeltételeit is megteremteni mint a többi haszonállatnak. A kacsának, libának víz kell, sőt legelő se árt, a végén meg tömés, a tojásuk kevés és nem fogyasztható, a többi állat meg büdös mint a redva, egyik se tojik, viszont az ember napokat tölthet szénagyűjtéssel, meg tárolás -kitrágyázás kombóval. A tejet kifejni, tárolni, feldolgozni mondjuk sajtnak vagy túrónak meg macera. A helyigényük nagy, az étvágyuk nemkülönben. Időigényesebb és igényesebb a tartásuk szinte minden szempontból, mint az egyszerű tyúknak.
2015. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!