Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mivel tehetem érdekesebbé,...

Mivel tehetem érdekesebbé, szebbé a tyúk/gyöngytyúk ólamat?

Figyelt kérdés
Szeretném ha nagyon jól éreznék magukat az ólban. Maga az ól 3 tyúkomnak és egy gyöngyösömnek bőven elég van benn egy kis ól meg egy elég nagy futtató, olyan mint egy kisebb szoba", és ide szeretnék számukra érdekes dolgokat berakni. ülőrúd már van.. Lécci adjatok tippeket h még mit lehetne....

2013. júl. 1. 14:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Lécci válaszoljatok!
2013. júl. 3. 17:02
 2/6 Icsiro ***** válasza:
Mindegyik pipe, a gyöngyös is imád kapirgálni. Tehát földre van szükségük. A tyúkok számára ez a legfőbb szórakozás. A másik a porban való fürdés!!! Azt nagyon imádják. Ha a futtató földes, akkor érdemes egy kicsi darabon felásni. Én is azt tettem a ketrecben. Nagy volt az öröm.
2013. júl. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Így van szeretnek ám kapirgálni.

Én nekem van egy kültéri rész, egyik fedett rész és a zárható ól rész ahol alszanak. A fedett részen sok száraz por van abba imádnak heverészni, meg fürdeni. A szabad részre szoktam beönteni nekik zöldségdarabokat meg ugye zöldet, gazt, levágott füvet, azt imádják.

Tavaly amikor az udvart újítottam fel akkor a csatornázásról és a térkövezésről maradt felesleges földem azt szépen bevittem nekik több kupacba felraktam szórtam rá egy kevéske tápot, magvakat, meg zöldség maradékokat, megmaradt tésztát meg mindent és jól összekevertem nekik. Pár nap alatt úgy szét kapirgálták hogy megépítették a saját kis helyüket teljesen szintbe hozták azt a kis dombot amit nekik tettem oda.

Tavasszal kert ásás előtt többször kiengedtem őket legelni, oda szalmát tettem hogy trágyázzák meg minden, kapirgáljanak, élvezték is. Meg amikor hozták a lótrágyát akkor több kupacba kiraktam nekik ők meg szépen elturkáltak benne szét kaparták, szépen elrendezték helyettem a nagy részét.

Idén ugye amikor leszedtem a borsót, annak a szárát dobtam be nekik szépen szét kaparták, meg fűnyíráskor a vágott füvet beadom nekik jó nagy kupacba.

Ülőrúd nekem van bent az ólba is amin aludni szoktak, plusz kint a fedett résznél is van egy kisebb fajta. Meg néhány farönköt is felállítottam nekik amire csak úgy ráállnak és néznek ki a fejükből. 3 hete kibővítettem az óljukat a kerítés egy részét elbontottam és arrébb vittem egészen egy fatörzséig ahol igaz beton van de nyáron legalább árnyékos részük van, ott van az itatójuk, hogy ne melegedjen fel annyira a vizük.

Jól érzik így magukat. 12 tyúkom és egy kakasom van, elvannak mint a befőtt.

2013. júl. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a két válaszolónak! Sokat segítettetek!
2013. júl. 4. 11:06
 5/6 anonim ***** válasza:
szeretik a libikókát is :) labdázni is szeretnek :) de tényleg a kapirgálás a legjobb nekik ha a természetes dolgokat nézzük :)
2013. júl. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm!!
2013. júl. 10. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!