Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Igaz hogy a gyöngytyúk a...

Igaz hogy a gyöngytyúk a legigénytelenebb baromfi?

Figyelt kérdés
Szeretnék baromfiakkal foglalkozni, főleg gyöngyösökkel. Azt hallottam hogy kevesebbet esznek a sima tyúkoknál meg hogy önállóbbak. az ólukat mivel tehetném érdekesebbé...

2013. júl. 2. 12:23
 1/5 Icsiro ***** válasza:

Ezek a fura lények nem házityúkok, hanem vadmadarak. Az interneten nagyon ok információ van róluk. Az index fórumán külön gyöngytyúkokkal foglalkozó topik is van. Nem szeretnek bezárva lenni, legszívesebben hatalmas területet bejárva bogarásznak, füvet esznek, kikapirgálják a talaj klf férgeit. Az én kertemben jószerivel minden káros bogarat, csigát megettek. Nagyon jól repülnek, de emellett rém ijedősek. Rendszeresen átjártak a szomszédaim kertjébe, amiért többször fel is akartak jelenteni. Egy alkalommal az egyik szomszéd úgy megzavarta őket, hogy a két felnőtt (a szülők) és a nyolc fiatal gyöngyös ezer felé repült. Az apamadár felrepült egy háztetőre! az anya, kirohant az utcára, a kicsik pedig mint a verebek több más kertbe szálltak. Kb egy óra múlva az egész család újra együtt, a kertemben kapirgált, de két kicsi elveszett. A szárnyuk tollát sajnáltam megkurtítani, ezért kénytelen voltam egy ketrecet csinálni nekik, amiben immár 8-an kényelmesen elfértek.

A legnagyobb probléma a gyöngyösökkel, a h a n g j u k .

Szinte állandóan üvöltenek, a tojók kéttagú, a kakasok egytagú hangon. Egyébként a nemüket is innen lehet megállapítani. Már csak 3 fiatal tojó van itthon, de sajnos rájuk is ki van mondva a halálos ítélet az üvöltésük miatt. Állítólag nagyon finom a húsuk. A tojók szinte minden nap tojnak, és a tojásuk is finom. Ameddig volt velük kakas, addig nyilván fias volt a tojásuk, amikből keltetni ajándékoztam a barátaimnak.

Nagy öröm nézni őket, de ha üvölteni kezdenek, semmivel nem lehet elcsendesíteni őket. a youtube-ra tettem fel róluk videót.

2013. júl. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. júl. 3. 12:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak mellesleg: a hangjukat még a róka se bírja, így aztán nemigen kell félteni tőle őket.
2013. júl. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz bronzpulykával (szárnyas kecske) is, gyakorlatilag mindent megeszik, ami nem tud előle elfutni. Olyan növényeket rágott tarra, amire más baromfi rá sem hederített (muskátli, büdöske...). Estére felköltöztek a cseresznyefára, nappal előbb jelezték a vendéget, mint a kutya (aki rettegett tőlük). Hasonlóan vad tulajdonságai vannak, mint a gyöngyösnek.
2013. júl. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ Neked is!
2013. júl. 21. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!