Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúk keltetőbe lévő tojásra...

Tyúk keltetőbe lévő tojásra rávan irva egy R és E betű. A tojás fektetve van az oldalán. Az E betü felül az R betü pedig alul és egy vonal köti ösze őket lásd: E-------R ha E felöl akarok a nyil felé meni akor balra vagy jobra forditsam az E betüt?

Figyelt kérdés
.
2013. júl. 23. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Matekérettségis könyvemben nem találtam ilyen bonyolult megfogalmazású feladatot.
2013. júl. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ha nem tudnám miről beszélsz nem érteném meg. Keltetőgépben, mi pl Éjjel és Nappalt használunk.

Így néz ki:

É--->N

Magyarán éjszaka az É-n van, és reggel, délelőtt a nyíl forgásával egy irányba elforgatjuk. De pl öcsém össze-vissza forgatja, mégis ugyan az a tojás neki jobban kelt.

Neked, mivel az E-tól megy a vonal, így a forgásiránya

E--->R

2013. júl. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

írj ide, itt biztos tudnak válaszolni:


index.hu Keltetőgép építés és keltetéstechnológia fórum

[link]


itt írta valaki:

"az R-E jelölés jó, én úgy csináltam a kézi forgatást, hogy az R-E betüket kötöttem össze vonallal, és a vonal felé forgattam.

Így tudod megakadályozni a jégzsinór felcsavarodását!

De ez nem annyira kritikus, egy kotlós csak "megkeveri" maga alatt a tojásokat."

[link]

2013. júl. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

mér kell egyáltalán forgatni?

mivan akkor ha rosszfelé forgatom?

2013. júl. 24. 08:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem teljese mindegy merre forgatod,a lényeg,hogy este az egyik betű,reggel a másik kerüljön felülre.Én soha nem egy irányban forgatom és ami kel ettől függetlenül kel.A tyúk sem tudja merre mutat a nyíl.
2013. júl. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt a dimeres ökröt! Ilyen bolondságot kérdezni!
2013. aug. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!