Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Egy állattenyésztő mérnök tud...

Beanie kérdése:

Egy állattenyésztő mérnök tud segíteni a haszonállatok életkörülményein?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok felvételizni egyetemre és esetleg olyan szakok érdekelnének, amik állat/környezet védelemmel foglalkoznak.

8 éve (amióta megtudtam, h milyen körülmények között tartják az állatokat a gazdaságokban)vegetáriánus vagyok. Szívügyem az állatok védelme, és szeretnék valahogy segíteni nekik. Tudom, h az egész világot nem tehetem vegává, ezért keresek egy más módszert, amivel segíthetek rajtuk, vagy legalábbis azon, h amíg le nem vágják őket, addig tökéletes körülmények között legyenek tartva.



2013. aug. 2. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:
38%
Készülj fel rá, hogy rengeteg támadásnak leszel kitéve ebben a szakmában, ha megtudják, hogy állatszeretet miatt vegetáriánus vagy. Pláne, hogy segíteni szeretnél rajtuk. Engem is folyamat hülyének néznek, de nem érdekel. A "haszonállat-tenyésztés" alapvetően az állatok kizsákmányolásáról szól, és ebben az ágban is a cél, a legrövidebb időn belül a legnagyobb haszon elérése. Ami nem megy anélkül, hogy az állatok ne szenvedjenek. Nagyon sok ellenállásba és falba fogsz ütközni a leendő munkatársaid részéről ha nem állsz be a sorba, de ennek ellenére én jó ötletnek tartom, hogy ezt a szakmát válaszd, mert legalább átlátod majd az egész rendszert. Ráadásul bennfentesként rengeteg olyan dolgot látsz majd, amit átlag emberek elől igyekeznek elrejteni (legális állatkínzásokra gondolok elsősorban, mint pl. érzéstelenítés nélkül végzett csőrkurtítás, herélés, bélyegzés, szarvatlanítás stb.) amit pl. nyilvánosságra is hozhatsz pl. állatvédő szervezeten keresztül, vagy akár név nélkül ha akarod, egy saját weblapon, ahogy pl. külföldön nagyon gyakori. De legalább egyre több ember megtudja, mi megy a színfalak mögött. Nagyon nagyon nehéz lesz, ha ennyire szereted az állatokat, de én sok erőt kívánok neked, és remélem sikerül megvalósítani a célodat.
2013. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
jó ötletnek tartom, hogy elmenj és iskolában tanulj szakemberektől erről a szakmáról, mert akkor rájössz, hogy ahhoz, hogy az állat termeljen, JÓL KELL ÉREZNIE MAGÁT! egy rossz közérzetű állat alacsony színvonalon termel. hisz miről szól a termelés? vagy szaporodik, vagy hízik, vagy utódot nevel (tejet ad pl.), ezekhez mind-mind az kell, hogy megfelelő tartási körülmények közt éljen, megfelelő takarmánnyal tartva, egészségesen.
2013. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!