Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Menyit keress egy ménesgazda...

Menyit keress egy ménesgazda és egy állattenyésztő mérnök? Melyikben van több lehetőség?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezek nem épp a legjövedelmezőbb állások. Kevés a jó munkahely, és az sem garantált, hogy el tudsz helyezkedni a szakmádban. Kapcsolatok kellenek, anyagi háttér, stb. Talán az elsőben nagyobb lehetőség van, de tényleg nem sokkal. Külföldön pedig túl sok a tehetség, úgyhogy....
2011. dec. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt hangsúlyoznom kell, hogy a saját észrevételeimet mondtam. Nem biztos, hogy mindenfelé ilyen a helyzet.
2011. dec. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
oké.kösszi
2011. dec. 22. 19:27
 4/12 A kérdező kommentje:
Körülbelül mennyi lehet a fizetésük?
2011. dec. 22. 19:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha valaki igazán jó szakember akkor valószínűleg el tud helyezkedni. Az állattenyésztő mérnökben több lehetőség van végülis enni mindig kell a ménesgazda se rossz hiszen egyre többen járnak lovardába.
2011. dec. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az állattenyésztő-mérnök nem csak lovakkal, hanem nyulakkal, marhákkal, juhokkal, kecskékkel, disznókkal és minden élelmiszercélra tenyésztett állattal foglalkozik. Ebben talán több a lehetőség.


Ménesgazda már teljesen lovas irányultságú, bár ha megnézed, hogy mennyi hivatalos ménes van az országban, akkor rájöhetsz, hogy bizony több ménesgazda van, mint szükséges. Ok, más lovaslétesítményben is elhelyezkedhetnek, de nem jellemző a nagy fizetés, szerintem max 150-200 ezer nettóval számolj. Manapság 100 ezres fizuból is nehezen jön ki az ember, szóval nem ebből veszel új BMW-t.


Nem leszólni akarom ezeket a szakmákat, mert engem is érdekelnek, de ebből itthon csak nagyon kevesen tudnak megélni.

2011. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ezekre a szakemberekre alig-alig van szükség. Sok ilyen végzettségű ismerősöm van, teljesen más területen dolgoznak, túlkínálat van mindkét szakmából és amióta a nagy állami telepek is megszűntek, gyakorlatilag nincs szükség rájuk.

Pl. tesómnak is állatteny. mérnöki végzettsége van és teljesen másban dolgozik, pedig ő az egyetemi fokozatot is megszerezte. Egy ismerősöm még szakfordító is a mérnöki diplomája mellett, évekig nem tudott benne elhelyezkendi, most talált egy céget, ahol legalább kicsit hasonlít a munkája arra, amit tanult.

2011. dec. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezen a két szakon gondolkodtam továbbtanulásra.Szerintetek melyiket jelöljem az első helyre?
2011. dec. 23. 08:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Nos, bármelyiket választod, diplomás munkanélküli leszel. :-( Lehetőség egyikben sem nagyon van, kivéve, ha őrült jó kapcsolataid vannak.
2011. dec. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Gabkának sajna igaza van :(


Hiába tanulsz 2-4 évig olyat ami érdekel, ha utána nem tudsz vele elhelyezkedni és munkanélküli leszel. Előbb tanulj valami olyat, amivel el lehet helyezkedni, ezt meg tartsd meg másoddiplomának ha még érdekel.

2011. dec. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!