Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ha nem fejem kiskorától a...

Ha nem fejem kiskorától a kecskét, akkor lesz valami baja?

Figyelt kérdés

Akarok venni a szomszédtól kecskét, de nem kell a tej, csak úgy hobbiból akarom tartani. Bármilyen ételt tudok biztosítani, ólakat is hisz falun lakom.

Arra lennék kiváncsi, hogy mi van akkor, ha a nőstény kecskét nem fejem meg soha?

Nem akarok bebagoztatni sem.

Fiú kecskét meg nem akarok, mert olvastam hogy néha agresszív és nekemjön.

Kösz a választ előre is



2013. aug. 27. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor van a kecskének teje, ha kiskecskéi vannak, ha kiskecskéi vannak, akkor azok valószínűleg kiisszák az összes tejet, ha nem fejed ki előlük, (de azért nem árt ellenőrizni, hogy ne maradjon benne túl sok.)

Tehát, ha nem házasítod ki a kecskét, akkor sosem lesznek utódai (hacsak nem magától összeszűri a levet a szomszéd kecskével, aminek nagy a valószínűsége, mivel a kecskének egy kerítés nem akadály), ha nem lesznek utódai nem lesz teje sem, és ha nem lesz teje sem, fejni sem kell. :)

2013. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

kösz a választ. a szomszédomnak ki van kötve a kecske mindig, esőben, hóban pedig ólban van.

Én is ki akarom kötni minden reggel/délután a kertbe had egyen amit akar, este meg bezárom oldalról/felülről fedett falazott ólba. Nem akarok kicsiket soha ettől a kecskétől, tehát akkor nem is fogom fejni soha.

kösz

2013. aug. 27. 22:20
 3/5 A kérdező kommentje:
halottam hogy begyullad a tőgye, ha nem fejem, de ez nem tudom menyire igaz...
2013. aug. 27. 22:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor gyullad be, ha a kiskecske nem szopja ki az összeset, vagy ha a kicsit korán leválasztják tőle.

De ha nincs kicsi, akkor nincs tej se, nincs is mit fejni.

2013. aug. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gergo1998 ***** válasza:
ha nem akarsz tejet, és kicsiket akkor mért nem veszel egy heréltet? állatorvos olcson megoldja mikor még kicsik
2013. aug. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!