Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kecskék mennyire fázósak,...

A kecskék mennyire fázósak, kibírják a telet szélvédett fa karámban?

Figyelt kérdés
2013. szept. 27. 23:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
fáznak ők is, mint mi is hiába van rajtunk vastag kabát. Fagyok is lesznek, meg hófúvás. Tudsz venni olcsón szalmát. Szükségük lesz rá. Hidd el.
2013. szept. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig kőépületben voltak, fa karámot szerintem célszerű lenne valamennyire leszigetelni+ szalma ahogy az első írja.
2013. szept. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szegény állatok egész télen kinn vannak. Jó sok szalma kellene neki/nekik. Hogy jól is érezzék magukat :) :) Hosszú lessz a tél sajna
2013. szept. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt érted karám alatt? mert ez a karám. Ha ezt érted alatta a szélvédett alatt meg azt, hogy a tájolása olyan, akkor szerintem ha nem tudsz fedett szigetelt helyet biztosítani nekik, akkor nem kéne kecskét tartani..

2013. szept. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy bírják, nekünk évek óta kint telel mindenki. a hangsúly azon van, hogy valóban szélvédett legyen, tudni kell ugyanis, hogy a levegő hőszigetelő, megreked a bunda szálai között és a test körül is van egy meleg légréteg, amint viszont szél van, elfújja ezt a légréteget, na akkor fázik az ember és állat, mert állandóan újra kéne fűtenie a levegőt.
2013. szept. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A 4-es válaszólónak: a képen látható dolgot nyári szálláshelyeken alkalmazzák birkáknál, elég embertelen módszer mert szegény állatok az eső elől sincs hova elbújjanak, ilyet lehet látni az erdélyi "esztenákon". Az én karámom eleje nyitott dróthálós, viszont a többi része fával borított U alakban. A tetején hullámpala van, tehát eső meg szél ellen véd, de nem hőszigetelt.

2013. szept. 28. 12:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem csak birkáknál alkalmazzák, a lovazásnál is van karám. A karám az ami az egyben tartásra van és fedetlen. Azért kérdeztem, hogy mégis milyen a te "karámod", hogy akkor csak a tájolásából adódóan szélvédett, vagy konkrétabban. Ha nem egy ilyen karám karám, akkor elég, ha ilyen, akkor nem.
2013. szept. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nem sok állatról van szó, hanem 2-3-4 db, akkor 4 raklap, néhány rúd, egy darab fólia meg némi lelemény segítségével tudsz nekik tetőt is csinálni a fejük fölé.


Nekem tavaly kint teleltek a lovaim (a pajta, ahova azelőtt beállhattak, kellett takarmánynak meg birkáknak), bárminemű beálló vagy tető nélkül (félvérek és egy sportló), túlélték, de nem volt szép látvány abban a térdig érő hóban. Már készül nekik az új hely, hogy valahol meg tudják húzni magukat.

Szerintem az a lényeg a kecskéknél is, hogy legyen egy kis helyük, ahol meg tudnak szárítkozni egy napokig tartó ónos esőben, vagy nagy hóban. Három oldalról zárt, dél felé nyitott, hogy a fő szél ne fújjon be.

2013. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A mi négy kecskénk (magyar parlagiak) inkább kinn szeretnek lenni, mint a szélvédett, szalmás kecskeólban. Esténként úgy kellett még a nagy hidegben is becsalogatni őket... A kultúrtenyésztett fajtáknak viszont alapvető igényük a száraz, meleg téli szállás.
2013. szept. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ha valóban szélvédett, akkor megfelelő nekik a fa karám is. De nagyon fontos, hogy száraz alom mindig legyen alattuk. Gond az ellések idején lehet, ha nagy hidegben születnek., az újszülöttek nehezebben bírják.
2013. okt. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!