Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Magyar parlagi kecskéről...

Magyar parlagi kecskéről tapasztalatok és vélemények?

Figyelt kérdés

Csak tincses és gatyás változatban fordulnak elő?

Miről lehet felismerni egy fajtatiszta magyar parlagi kecskét? Milyen színekben fordulnak elő?

Minden véleményt és tapasztalatot szívesen elolvasok! :)



#szín #jellem #kecske #bak #kecskefajta #parlagi kecske #gatyás
2013. okt. 13. 18:36
 1/6 A kérdező kommentje:
A Google-on már láttam pár képet de, a képek is érdekelnek ha, feltöltitek őket. :D
2013. okt. 13. 18:49
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy fajtatiszta állatot legyen az juh vagy kecske onnan ismered fel, hogy a fülében fülbevalóként van egy fityegő, amin megtalálható az ENAR azonosító száma. Ha nincsen fülbevalója, akkor nem szabad elhinni, hogy fajtatiszta. Ma az országban kevesen vannak regisztrálva magyar parlagi kecskét tartóként az MJKSZ-nél.
2013. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én olyan jellemzőkre gondoltam ami, csak erre fajtára jellemző. De köszönöm a választ. :)
2013. okt. 14. 15:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos fajtatisztaként eléggé ritka. Én a gatyás változatot láttam többet, nekem is az van. Csak az a gond hogy a fajtát gyakran bekeverik kultúrfajtákkal, leggyakrabban búrral vagy szánentálival.

Nekem is van jerke gatyás parlagi kecském, fehér alapon barnásszürke foltjai vannak, szép nagy termetű, fajtatisztaságát nem tudnám igazolni, suta példány. Viszont nagyobbra nőtt mint a szánentáli-búr keverék kecském pedig a búr köztudottan húsfajta. Elégedett vagyok nagyon vele,szelíd, ő a kedvencem Csengőnek hívják.

2013. okt. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az hogy van benne ENAR füljelző, egyáltalán nem garantálja hogy fajtatiszta. Csak azt, hogy regisztrálva van a rendszerben. ;) Sőt, szerintem azok, akik komolyan foglalkoznak a régi fajták fenntartásával, nem is biztos hogy regisztrálnak az ENAR-nál. A kettő nem függ össze. Az én juhaimnak sincs ENAR-száma, ettől még fajtatiszta fekete rackák és kameruniak. A kecskéim nem tudom, hogy fajtatiszták-e vagy sem, én is kíváncsi lennék rá. Ő a bak: [link]


Akitől hoztuk, ott kint legelnek erdőn-mezőn, abrakot csak este fejéskor kapnak, napi 2,5-3 litert adnak az anyák. Kifejezetten nagyok, szépek, élesek. Remélem, hogy ez a bak jól örökít.


A legbiztosabb szerintem, ha a MJKSz-nek írsz emilt, esetleg fotókat csatolsz. Vagy keresel egy tenyésztőt, ő ránézésre azért biztosan meg tudja mondani, hogy mennyire tiszta az állat.

A honlapjukon van egy rövid összefoglaló a fajtáról, de ezt már gondolom láttad: [link]

2013. okt. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Szerintem a képen szereplő bak fajtatiszta... Gyönyörű. A honlapjukat már láttam, de köszönöm a linket.
2013. okt. 18. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!