Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szopós nyulak felneveléséhez...

Sasvári Péter kérdése:

Szopós nyulak felneveléséhez kérek infót. Cumit hol tudok beszerezni? Milyen tej, vagy kiegészítő? Hányszor egy nap? Öt naposak.

Figyelt kérdés

#nyúl #elárvult #szopós nyúl
2013. okt. 16. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de nagy reményt ne fűzz hozzá. Nekem 9-naposan maradt árva egy komplett 8-fős alom, de 10 nap alatt elfogyott mind, pedig akkor nyár volt és meleg. :(


Napi egy vagy két alkalommal elég őket etetni (az anyjuk is így tesz), szemcseppentővel vagy 2 ml-s fecskendőből (gyógyszertár) testmeleg tejszín+tojássárgája keverékével.

Tudni kell, hogy a nyúltej összetétele teljesen más mint az általunk ismert tejeké, minimális a szénhidrát-, sokkal magasabb a zsír-, és fehérje-tartalma.

2013. okt. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2013. okt. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat. Hazardírozok. A 11 árva nyulat naponta két alkalommal alárakom egy másik 11-es almot nevelő anya alá. Amennyiben beválik, szívesen megosztom a módszert, ahogy az anyát rábírom a szoptatásra.
2013. okt. 17. 08:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Szerintem nem jól teszed. Annak az anyának épp elég teher a saját, nagy létszámú alomját (almát?) nevelni. Hacsak nem választás-korúak a másikak. Ismerős csinált ilyet, hogy a kinézett dajka-nyúl kölykeit 5-hetesen leválasztotta, és akkor tette be a megárvult kicsiket az anyához. Az úgy működött.
2013. okt. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt [link] azt írják:

"Tejhiány esetén mesterséges táplálásra a macskatejpótló tápszerek alkalmazása javasolható."

2013. okt. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen érdekes jószág a szopós nyúl! NEM akar szopni. Visít, eltolja az első lábaival a cumit, ami a szájába kerül véletlenül (tej - tápszer) kiköpi.

Már nyiladoznak a szemek. A dajka anyától összeszedett nyúlbogyóval, vékony almaszeletekkel, lucernalevéllel és nyúltáppal szórom meg az árvák fészkét. Vitalitásuk nagy. Vékonyabbak, mint a vér szerinti kölykök, de mozgékonyak amikor szükséges. A létszám még 11+11.

2013. okt. 18. 19:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nagyon izgi, majd számolj be hogy alakulnak a dolgok.
2013. okt. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is kíváncsi vagyok, mi y ahelyzet, hogy sikerült?
2013. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Rövid válasz: mind a 11 elpusztult. Hosszabb válasz: Szerintem a módszer jó volt, csak a végeredménynél volt "pici" hiba.  Egy ovális festékes vödörbe faforgácsot tettem. Erre tettem az anyanyulat, aki szinte teljesen kitöltötte a vödröt. Az árvákat kis vödörbe tettem,egyik kezemmel az anya fejét tartottam le és oldalra, a másik kezemmel a hátára öntöttem a kicsiket, úgy, hogy mindkét oldalra jussanak. Kis vödör le, egyik kezemmel továbbra is irányban tartottam az anyát, a másik kezemmel megemeltem egy picit a hátbőrénél fogva. Ekkor a kicsik hanyatt fordulva befurakodtak az anya alá és (szerintem) szopni kezdtek. Erre utalt, hogy közben összepisilték magukat. Kb. két percig tudtam nyugodtan tartani az anyát, aminek elég kellett volna hogy legyen egy szopáshoz, de úgy tűnik "elzárta a tejcsapot". A kicsik mozgékonyak maradtak, de egyre jobban lefogytak, majd elpusztultak. Az anya saját 11 kicsije szépen felnőtt. Lehet, hogy másik anyával sikerült volna, de......Ti se adjátok fel, az esetleges következők (NE legyenek)meg fognak maradni.

Kössz a hozzászólásokat, üdv: Péter

2013. dec. 10. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!