Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kacsa és liba mire jó a...

Kacsa és liba mire jó a levágás mellett még? Pl tojása jó?

Figyelt kérdés

2013. okt. 22. 09:38
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

8-asnak: Megtisztelsz, ha nem írsz többet.


Többieknek köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy megpróbálom. Mennyi kell elsőre? Hogy ne unatkozzanak egyedül. Mondjuk én kicsiket vennék. És csirkékkel lehet együtt, vagy elkell különíteni?

2013. okt. 26. 19:56
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Mi esszük mindkettőnek a tojását, de csak sütibe vagy kemény tojásnak, hogy biztosan megdögöljön benne minden baci. A libatojás fehérjéje pl egészen más, olyan opálos, nagyon érdekes, és ízre, konzisztenciára is más mint a tyúktojás. Habot verni viszont nehezebb belőle.

Ja, és irtó mutatós húsvéti festett tojásként!


Nekem libáim vannak, sima szürkék, és a tojó (mielőtt a róka kinyírta volna) kifejezetten sokat tojt, átlag kétnaponta, aztán megkotlott, majd kb 3 hónappal később újra tojni kezdett. Marha jó fejek a libák, de csak akkor javaslom a tartásukat, ha van jó nagy területed ahol legelni tudnak mert amúgy sokat esznek és mindent lerágnak, még a fa kérgét is. De ha van sok legelőjük, akkor reggel elmennek és estig haza sem jönnek, úgy totál gazdaságosak. :)


Még amit én nagyon bírok, az a néma kacsa, az is relatíve sokat tojik, és szépen kotlik is, nekem a két tojóm összesen 25 tojáson ült idén, az már nem az ő hibájuk, hanem a gácséré, hogy egy sem kelt ki. De most új pasit kapnak, és jövőre reménykedem a kiskacsa-dömpingben.

2013. okt. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ja, nálam egy gúnár volt két tojóra, a kacsáknál is ugyan így. Együtt vannak a tyúkokkal, nem volt soha semmi gond, a kezdeti rangsor-egyeztetés után.
2013. okt. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ez hasznos infó! Hát, van egy jó nagy üres telek mellettem, azt legelhetnék. Versenyben a kecskével. :)
2013. nov. 1. 08:16
 15/17 anonim ***** válasza:
A libák még a házat is őrzik :-) A szomszédban van kettő, ha idegen belép a kapun, azonnal elkezdenek "kiabálni".
2013. nov. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ajaj. Ordibálásból már a két kutya is elég. :)
2013. nov. 13. 19:52
 17/17 Bajer ***** válasza:
Eladni is érdemes. 5 ezer a tömetlen, tápmentes étrenddel tenyésztett gúnár. Tömés után pár ezerrel többe kerül, de ritkán veszik tömve. A kacsát 4 ezerért lehet eladni tömetlenül. A táposak 1-2 ezerrel olcsóbbak a gyengébb húsminőség miatt.
2015. okt. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!