Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nem rég fialt a házinyulam 10...

Nem rég fialt a házinyulam 10 kis nyulat, másdik napra vettem észre, nem akarja szoptatni öket, agyontaposot 4 et 1 et megevett, hogy lehetne az a pár kis nyulat mementeni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 19. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
A nyúl naponta egyszer szoptat. Ha nem összeaszott mazsola a pocakjuk, akkor kapnak enni.
2013. dec. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
öszaszott a poakjuk igen szoval ez nem jött be, de mondjuk első fialás
2013. dec. 19. 15:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen körülmények között van az anyanyulad? A kicsik elletőodúban vannak? Általában akkor fordul elő ilyen összetaposás, fiókafalás ha az anya valami miatt ideges. (De lehet az oka még helytelen étrend, tartásmód, folyadékhiány, vitaminhiány is, vagy egyszerűen tapasztalatlanság).

Az egyik anyanyulam 10 napos korukban kezdte el sorra megenni a kicsinyeit. Valószínüleg azért mert elutaztam pár napra és más gondozta. Csupán kettő kicsit sikerült megmenteni, úgy, hogy elvettem őket az anyától és naponta 3x raktam csak vissza őket, hogy szopjanak. Sajnos a te kisnyulaid még nagyon fiatalok. Próbáld esetleg macskatápszerrel etetni őket, vagy lefogni az anyát és emlőre rakni a kicsiket.

Mindenképp érdemes az anyanyulnak még egy esélyt adni. Az enyém a második almot már mintaszerűen nevelte fel.

2013. dec. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
filtató ládában vannak , tápot szénát vizet mindig megkapja az anya
2013. dec. 20. 15:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Elsőnél előfordul az ilyen.

Sima 2,8-as langyos tejjel lehet őket fecskendőből etetni, de jobb lenne ha rá tudnád szoktatni az anyát a szoptatásra.

Néha rakd a kicsikre, a kicsiket meg a melléhez.

Ritkán sikerül ez a szoptatós dolog, hiába élik túl az első időszakot, gyengék, betegesek lesznek, és fiatalon elpusztulnak.

Ha 2. alkalommal se nevel jól az anya, akkor ne pároztasd többet.

2013. dec. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
és hányszor szoptassam öket ha ugy alakulna megint ?
2013. dec. 23. 21:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!