Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tavaly márciusban született...

Tavaly márciusban született kecske lehet-e már hasas?

Figyelt kérdés
Van mellette egy bak, és azt nem tudom hogy ennyi idő alatt termékennyé vált-e a nőstény, és hogy beűzhette-e már.

2014. jan. 6. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:

A kecske ivarzása 21 naponta ismétlődik, kezdete kb. az ellés utáni 15. nap.Ivarzáskor az állat

ideges,farka feláll,mekeg.A vemhesség ideje 5 hónap. A kecske már

5-6 hónapos korban ivarérett, de ekkor még nem tenyészérett. Tenyészérett kb. 10-12 hónapos korára lesz.

A bak "megmondja" mikor a legjobb pároztatni!

2014. jan. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Majd ha látod, hogy a bak körbeugrálja, akkor reménykedhetsz. Innen származik a magyar mondás: Ugrál,mint a bakkecske. Ugyanis így udvarol neki.
2014. jan. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Húú, hát azt már csinálta, egész ősszel. Meg azt a furcsa hangot adta ki, és rohant utána, a száját úgy felbigyesztette, mint a ló szokta, ugrált is rá. Rendesen döngette :) De azt hogy a nőstény ivarérett volt-e már, azt nem tudtam. Bár olvastam róla, de mintha az 1 éves korra enlékeztem volna, viszont akkor az a tenyészérettség
2014. jan. 7. 15:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha jó a bak és feléri akkor bepárzott.Az én márciusi gödölyém novemberben bepárzott tehát nagy az esély hogy hasas még egy fokkal válogatósabb is ami a kaját illeti.

Az első válaszoló leírta a kecske ivarzás jeleit, ha folyamatosan rázza a farkát akkor biztos hogy ivarzik.

Nálam is így volt.

2014. jan. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most olvastam a wikipedián a kecskéről. Elég érdekes volt, bár sok dolgot már tudtam. Ilyenkor mindig rájuk ismerek. Önfejűek, de nagyon aranyosak, szeretnivalóak, még ha sokszor rosszak is :) Remélem lesznek egésszéges kiskecskék.
2014. jan. 8. 18:48
 6/6 anonim ***** válasza:
simán
2014. jan. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!