Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mekkora gond hogy a 16 hónapos...

Mekkora gond hogy a 16 hónapos üszőborjú amit vettünk 5 hónapos vemhes?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy október elején vettünk egy üsző borjút. Első borjunk, előtte nem volt soha, és ma az állatorvos azt mondta hogy 5 hónapos vemhes körülbelül, de nem fogja tudni megszülni mivel túl fiatal, még most probáljuk meg leadni a vágóhídra, hogy minimális hasznot visszahozzunk. Az üsző most kb 280 kg.A másik lehetőség amit mondott hogy császárral megszülheti de a kicsi is valószinüleg rendelleneségekkel fog születni és a tehén meg besül.Melyik lenne a jobb megoldás? én már tényleg nem tudom:(
2014. jan. 11. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nehéz kérdés, én nem vagyok szakértője, bár volt korábban tehenünk.

Jó lenne ha még feltennéd ezt a kérdést később, hátha válaszol rá valaki, aki jobban ért hozzá, de én azt mondanám, hogy hagyjátok nőni, mert később kiderül. Még 4 hónap van hátra, lehet hogy mégis sikerül, de ha nem jön ki, akkor császárral kiszedi, és utána le lehet adni vágóhídra.

2014. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Itt óriasi bibi van. A te tehenednek már legalább 4-500 kilósnak kellene lennie ennyi idősen!
2014. jan. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen fajta? Milyen körülmények közül vettétek? Mert simán lehet ennyi egy szarul tartott, csökött üsző. Főleg ha befedezte egy hasonló korú növendék bika... Miért csak most derült ki hogy vemhes? Azt azért jó lenne kideríteni, hogy az előző tulaj tudott-e róla, mert ha már elhallgatta hogy mondjuk összekeveredtek az üszők a bikákkal, legalább tudnátok, mi fedezte be, egy holstein ami vékony borjút ad, vagy egy húshasznú nagyfejű-nagyseggű.


Lehet hogy meg tudja elleni, még az is lehet hogy minden rendben lesz vele és a bocival is, és utána valamennyire behozza a lemaradást. A háztáji azért más mint egy nagyüzem, ott nincs lehetőség tutujgatni egy-egy gyengébb egyedet. De ha ez az egyetlen tehenetek lesz, eltejelgethet nektek évekig. Világbajnok nyilván nem lesz, sem termelésre sem testalkatra.


Hát, nehéz ügy. Nem tudom én mit csinálnék a helyedben. Szerintem megpróbálnám. Kényszervágóba még leadhatjátok akkor is ha elléskor gond lesz, igaz, akkor töredék pénzt kaptok csak érte. Reménykedj hogy ne legyen túl nagy a boci, épp e miatt nem szabad most nagyon turbó kaján tartani, inkább egyen sokat majd akkor ha megellett.

2014. jan. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!