Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan lehet szarvatlanítani...

Kiss Janika kérdése:

Hogyan lehet szarvatlanítani a kecskéket?

Figyelt kérdés
2014. jan. 12. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért akarod szarvatlanítani?
2014. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szeretnék egy állományt, nem nagyot, kb.10db. és nem szeretném ha egymást döfködnék, se a terhes anyáknak, se a tőgynek nem tenne jót, valamint nem tudják annyira elnyomni a szarvatlan egyedeket. Szóval szeretném megtanulni hogyan kell szarvatlanítani a kis kecskéket, így a majdani reménybeli szaporulatból egy nekem tetsző állományt kialakítani.
2014. jan. 12. 13:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam még olyat, hogy kecskét szarvtalanítanák. Nekünk van egy szarvas kecskénk, gondolkoztunk rajta mi is, hogy kellene kezdeni valamit vele, de rájöttünk hülye ötlet lenne. Kecske szarva ha megengedi, hogy megfogd, meleg. Szóval valószínű érezné, ha mondjuk levágnád... Inkább különítsd el, ha lehet vagy cseréld el, vágd le, de ne bántsd szegény szarvát.
2014. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok nagy kifejlet kecskét szarvatlanítani, hanem szeretném megtanulni hogyan lehet fiatal 2-5 naposan korban égetéssel megelőzni hogy kinőjön a szarvuk. (tudtommal létezik ilyen eljárás !)
2014. jan. 15. 07:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Eleve suta állományt vásárolj és suta bakot. Nagy valószínűséggel suta utódaik lesznek. Amelyik meg nem, megy a bográcsba.

Én régóta tartok kecskéket. Összeszokot állománynál nem okoz gondot, hogy szarvasok. A rangsor - a nőivarúak között - az elején eldől s csak ritkán módosul, általában ha új egyed érkezik.

Ha van különösen "gonosz" - ami állatok között nemigen létezik, bár a kecske zsidó jószág, úgyhogy mégis... - slagdarabot kell a felnőtt egyed szarvára húzni, s úgy nem lesz hegyes.

2014. jan. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1-es és a 3-mas vagyok.

5-ösnek (is).

Nekünk van egy szarvatlan anyakecskénk. Szüleit sajnos nem ismerjük, 10-11 éves kb.

Elvittük egy SZARVATLAN bakhoz aminek a szülei is szarvatlanok voltak. És mégis a 3 gödölyéből egynek szarva lett.

Kérdező még mindig azt tudom javasolni, hogy vagy különítsd el, vagy cseréld el, de ne kínozd meg avval, hogy leszeded a szarvát. Mindegy milyen eljárás fájhat neki!

Mellesleg: Mi szarvas nőstényünknek kb 2-3 hetes korában kezdett nőni a szarva.

2014. jan. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gadolf válasza:
100%
Napos korban szarvtalanító ampullával (kálilúg), szarvtalanító pasztával (salétromsav) vagy szarvtalanító pákával( elektromos). Így nem nő ki a szarv. Felnőtt korban vasfűrésszel, magzatdarabolóval vagy flexszel. A felnőttkori szarvtalanítás után a szarv tovább nő. A napos korban történt lúgos vagy savas szarvtalanítás a gidát nem viseli meg. Szerintem szabad, lehet, és érdemes is szarvtalanítani.
2015. jan. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 CINKE PAPA ***** válasza:
A szarv levágásánál nem szenved az állat!És ha falkát szeretnél,mindenképpen érdemes is megtanulni!!!! Ha nem vágod le a szarvát,az egész állományod szenvedhet később,nem csak az az egy!Kisgidák halva születhetnek,rosszabb esetben az anya is belehalhat,és még sorolhatnám.A kecske fejét úgy le kell fogatni hogy ne tudjon rángatózni,és flexel egyszerűen levágni. NEM FÁJ NEKI.Kis gidánál még nem szabad egyből hanem fokról fokra koptatni lehet,vagyis csiszolni.így akár maradhat egy csonk de nem nő tovább.Ez nem meríti ki az állatkínzás fogalmát.
2018. jún. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!