Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kakas lábán megvan vastagodv...

A kakas lábán megvan vastagodva a bőr és olyan pikkelyesnek látszik. Ki tudja mi lehet az?

Figyelt kérdés
2014. febr. 2. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem nincs semmi baja, az alapból ilyen!
2014. febr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyobb a masiktol es fogasra erzekenyebb neki mint a masik.
2014. febr. 2. 11:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Ez atkás-láb lesz. Nálam még szerencsére nem volt, de úgy tudom, hogy ilyenkor esténként, mikor elül étolajba kell mártani a lábát. Attól állítólag megfulladnak az atkák, felpuhul a megvastagodott bőr és leválik a pikkelyes rész. Úgy tudom fertőző, úgyhogy különítsd el a többitől, takarítsd ki alaposan az ólukat és nem ártana egy alapos fertőtlenítés sem valami rovarírtóval, meg beszórni a talajt almozás előtt piret-mixel.
2014. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom! Hypermangannal fertotlenitve lett mar es kenoccsel kezelve an.
2014. febr. 2. 20:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogyan lehet természetes is...
2014. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 lacatka válasza:
Nos ,ha egy átlag kakasról ,tyúk féléről ,vagy egyéb szárnyasról van szó ,akkor ez egy genetikai örökség amit még a dinoszaurusz őseiktől örököltek ! A tyúkfélék őse p.l. a : Velociraptor ! Mert nem miden dino halt ki csak átalakult !
2014. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
keratin túltengés. vitaminhiány okozza.
2014. febr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
valószínűleg atka, a kezelés meg a fertőtlenítés, ki kell cserélni az ülőfákat az ólban. Majd az újat hetente gázperzselővel végigperzselni vigyázva hogy meg ne gyúljon. A tyúkólat jól ki kell takarítani és mindig fa hamut szórni a földre( fertőtlenítő hatása van) ha egészséges az állomány akkor a vásárolt idegen helyről bevitt példányokat jobb karanténozni, fertőtleníteni a lábát stb.
2014. febr. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első blikkre én is atkára gyanakszom. A védekezést leírták előttem.
2014. febr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ, mennyi idős a kakas. A kor haladtával vastagodik a bőr. Azt is meg kell figyelni, hogy nehézkes a járása, vagy odakapkod a lábára, mert akkor élősködőkről lehet szó. Az olajos kezelés tökéletes. Nálunk is előfordult, hogy élősködők voltak, akkor 2 naponként beszórtuk a tyúkállományt és az almot is kitakarítás után. Kb. 1 hónap múlva nyoma sem volt. A Protect c. rovarirtó porozót használtuk, ezzel az összes jószágnak a hónalját, fejebúbját, hátát beszórtuk. Először attól féltünk, hogy ahogy tollászkodnak "benyalják", de semmi gond nem volt. Viszont eredményes volt, mert az élősködők kipusztultak. Ha bármi kérdés lenne, szívesen válaszolok, tizenéves gyakorlatunk van.
2014. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!