Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A bakkecske nem bántja az...

A bakkecske nem bántja az újszülött kiskecskéket?

Figyelt kérdés
Nem kellene elzárni, azt is olvastam hogy nem bántja, de nem bízom benne. Még nem születtek/született meg...

2014. febr. 3. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
nálunk bárány van.. nem tudom ez mennyire hasonlít rá de nálunk a kos mindig felöklelte, vagy is csak párszor de aztán el lett különítve pedig nagyon kedves volt :)
2014. febr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nálunk is van birka, és bárány is szokott lenni, nagyon aranyosak :) Mindig el szoktuk különíteni, amíg erősebbek nem lesznek, bár erre nem gondoltunk, hogy a kos bántaná... elég vadak a mieink :)

A kecske viszont kissé különbözik, megrág (majdnem) mindent, meg ugrál, és tartok tőle hogy kárt okoz benne. De lehet hogy felesleges az aggodalmam. A legjobb lenne külön helyet csinálni nekik

2014. febr. 3. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Üdv! Kösd le a bakot a jászolhoz úgy hogy a kicsik oda tudjanak menni hozzá hisz ha elzárod akkor is érdeklődni fognak utána, így úgy kell én úgy szoktam hogy a bakot lekötöm a jászolhoz és a gidákat engedem ahova akarnak mehetnek. Ha a bak piszkálódik akkor a gida elszaladhat de a bak nem tud utána menni. Egy idő után elengedem a bakot amikor már meg tudják védeni magukat. Kint ha kint vannak ott nincs gond mert nagy helyen eltérnek egymás elől. Birkánál külön kell venni ugyancsak a kost, jól csinálod!
2014. febr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kössz a tanácsot! Lehet hogy itt is ez lesz. Vagy külön rakom, egy másik ólba, csak nem nagyon van hely neki. Akkor meg előfordulhat hogy sírni fognak... Na majd meglátjuk!
2014. febr. 10. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell más helyre tenni mert akkor rosszabb,, keresik egymást, mekegnek majd mint a veszedelem.
2014. febr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azóta már megszületett :) Nincs semmi baj, nem bántja. Védelmezi a családot :)
2014. febr. 15. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!