Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 10 éves vagyok, szüleimet rá...

Homa Judit kérdése:

10 éves vagyok, szüleimet rá szeretném beszélni, hogy tartsunk szamarat. Kinek, mi a véleménye a szamár tartásról? Köszi:D

Figyelt kérdés
2014. febr. 3. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
A statisztikák szerint évente a világon a szamarak annyi ember halálát okozzák,mint a cápák.
2014. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Kérdezd a szomszédokat, amíg még jóban vagy velük. :)
2014. febr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Nézd, mivel fiatal vagy, ezért nem javasolnám nagy testű állat tartását felvállalni. Arról nem is beszélve, hogy nem te fogsz róla gondoskodni, hanem a szüleid (etetés,állatorvosi költségek és a többi). Ebből kifolyólag, ha ők maguktól nem akarnak ezzel foglakozni, akkor jobb nem feszegetni. Mivel nem ismerem milyen körülmények között élsz, mi az amivel rendelkeztek, ezért nehéz tanácsot adni. Ha én lennék a helyedben, akkor a szüleimet olyan állat tartására venném rá, amit magam is képes lennék megtenni. Gondolok itt arra, hogy szüleid sem érnek rá mindig, és neked is jót tenne, ha az állattartás nem csak az állat simogatásában merülne ki a te részedről. Ugyanis az állattartás munkát jelent annak, aki ezt felvállalja. Ha te szeretnél állatot tartani, akkor érdemes lenne kisebb állatokkal kezdeni, mint a nyúl vagy a galamb. Ezeket te is képes lennél etetni, gondozni természetesen szüleid beleegyezésével, felügyeletével.
2014. febr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nos nekem van szamaram így leírom amit kértél, de elmondom elöljáróban hogy szüleid bele egyezése nélkül nem szabad ilyen állatot vinni a házhoz.

Nos a csacsi korántsem mindig makacs mint ahogy titulálják. Nekem most egy 6 fős ménesem van belőlük, parlagi szamarak. Van egy csődör 3 kanca ebből kettőnek most csikója van. Én háznál tartom őket van egy istállóm számukra. Ott jászol és azok mellé van kikötve a ménes éjszaka. Nappal jobban mondva reggel kiviszem őket a kertünk mellett fekvő akácos erdőbe. Itt mivel ez zárt rész úgy délig el szöszmötölnek. Délután szoktak estig legelni általában szegre kikötve vannak a legelőn. Nyáron karámban vannak. Nem nehéz a tartásuk de oda kell figyelni. Takarmányozás csekély ha esznek sok füvet, de széna, abrak neki ha kell, állatorvos ezek költségesek. Nálam be vannak lovagolva és kocsihoz vannak szoktatva a csacsik így befogom őket gyakran. Van amelyik kettesben megy welsh pónival. Nekem nem makacskodnak, elvannak. Viszont gyakran kezdenek ordítani ami nem minden szomszédot nem idegesít van aki nagyon nem szereti őket.

2014. febr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ért nálatok valaki a szamarakhoz?

Ahogy előttem is írták tanítható állatok, de ha nem értesz hozzá legalább egy kicsit, akkor egy kutyát sem tudsz megtanítani semmire.

Ami kutyánál nem feltétlen baj, de egy szamár azért jó lenne, ha tudna ezt-azt azon kívül, hogy szamár.

2014. febr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a szüleidnek nem kell már több szamár, marháról nem is beszélve!
2014. márc. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!