Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Érdemes keltetőgépet vásárolni?

Érdemes keltetőgépet vásárolni?

Figyelt kérdés
Milyen kelési arány érhető el vele? Milyen keltetőgépet ajánlotok típusra, méretre, árra nézve?

2014. febr. 4. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen sűrűn használnád és milyen állatot akarsz keletetni. Ha csak évenete egyszer lesz rá szükséged, semmi értelme költened rá. Ahol tudsz tenyésztojászt szerezni, akkor lehet csibét is venni, vagy előnevelt 16 hetes jércét. Nekem is ajánlották a HU-100SK jelű kerek keltetőgépet, állítolag nagyon jó, kialakítása miatt jó hőeloaztása van. 33000 forintba kerül, ahogy láttam a neten. Én biztosan inkább csibét vagy jércét vennék, de mindenki maga dönti el mit akar.
2014. febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget! folyamatosan szeretnék csibéket keltetni. vannak tyúkjaink, csak nem mindig ülnek meg. azért is kérdeztem, mert ha nem jó a kelési arány, akkor felesleges megvenni a keltetetőt, inkább előnevelt csibéket veszek.
2014. febr. 7. 00:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk van HU-100SK keltetőnk.


"Milyen kelési arány érhető el vele?"

A kelési arány mindig a tojósoktól függ (persze ha nincs leállás, mindig folyamatosan tud menni a gép, azaz nem zavarják meg a folyamatot). Volt amelyiknél 100%-os volt az arány, és volt ahol még 10% sem volt... szóval eléggé változó, de összességét nézve 80-90% közötti.


"Milyen keltetőgépet ajánlotok típusra, méretre, árra nézve?"

Már említettem, hogy nekem milyen van. Ha most viszont vennék, akkor őt venném meg:

[link]

Bár az ára a duplája, de egyszerűbb, jobb, kényelmesebb (a bátyám tanulva belőlem, már őt vette meg :)

Ugye az enyémet kézzel kell forgatni, és ez elég macerás x napon keresztül figyelni rá, de kezdésnek tényleg jóféle.



Vannak dolgok amiket érdemes megvenni hozzá:

szünetmentes táp (2 db van, és amikor nem használom, akkor a pc-khez teszem), külön túlfesz védő, átvilágító lámpa, egy tucat hőmérő, páramérő, és szakkönyv



Vannak magánvállalkozók is, akik összeraknak neked kérésre adott pénzből, bár csak így látszólag ismerem ezeket:

[link]

itt egy elég erős vázat add neki (nem hungarocell!!), és a motor pedig az változó, amit könnyedén cserélhetsz (mondjuk te is készíthetsz).

2014. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget és a tanácsaidat
2014. febr. 8. 19:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Mit akarsz keltetni?



Én a fürjeket ajánlanám, esetleg vadkacsa, fácán, ezek olcsó kategóriásak, de még is van pénz bennük.

2014. febr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
első körben tyúkokat szeretnék, ha ott már sikerem van, akkor próbálkoznék mással is. egyébként van sokféle állatom, magyar kacsa, indiai futó kacsák, libák, pulyka, gyöngytyúk, itáliai tyúk, házi tyúk... csak nem mindegyik ül meg, ezért is gondoltam a keltetőgépre...
2014. febr. 9. 21:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Értem!


Akkor egy kalappal hozzá, bátran vágj bele, még pénzt is kereshetsz vele! :)

2014. febr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Egon Noiro ***** válasza:

Régi kérdés de talán hasznos lehet a hozzászólásom:

Gyöngytyúkokat írtál. Azok is kelnek? Mert úgy hallottam a gyöngyös ritka vacak kotló és nevelőnek sem igazán jó, mert túl ideges, felugrálós, riadós, ezért ajánlotta nekünk egy tenyésztő, hogy keltetőgéppel keltessük a gyöngyöstojásokat. Az első adagnak még másfél hete van. Érdekel az eredmény?

2014. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! igen, érdekelne az eredmény
2014. máj. 4. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!