Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A tyukok mennyi időnként tojnak?

A tyukok mennyi időnként tojnak?

Figyelt kérdés
Kaptam egy pár tyukot már 3 hete, vagyis vettem.A gazdája azt mondta,hogy már tojnak.Amióta itt vannak egy darab tojást sem tojtak.
2014. febr. 9. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Naponta.


Ha nem tojnak, az több dolog is lehet: elsőnek hozzá kell szokniuk az új helyhez, ez több, mint egy hónapot is igénybe vehet. Másrészt ha vedlenek, az is hetekig eltart, szintén nem tojnak. Illetve ha nem megfelelően vannak táplálva. Valamint ha betegek, akkor sem, de remélem nem erről van szó.

2014. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Az, hogy egy tyúk mennyit tojik, a fajtától (genetikai adottságoktól) is függ. Ha éppen vedlik -ahogy előttem is írták- akkor nem tojik. Lehet, hogy itt is erről van szó. Mennyi idősek és milyen fajta?
2014. febr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az is nagyon fontos, hogy milyen minőségű a táplálék: elég magas-e a fehérje tartalom és megfelelő-e az összetétele. Mit etetsz velük?
2014. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tényleg naponta tojik?Talán még nem szokhatták meg ahelyüket?Csirketápot adok nekik és mindenféle zöldet teszek bele.Azt nem tudom,hogy milyen fajta, barna a tollai.Mit jelent, hogy vedlenek, ha hullik a tolla?Az nincs nekik, ha azt jelenti.
2014. febr. 10. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Na, az, hogy naponta tojnak nem igaz. Még a legjobb tojóhibridek sem tojnak minden egyes nap egy tojást. Ha nem vedlenek, nem tudom, mi lehet a baj. A csirketáp ugye tojótáp akart lenni egyébként?
2014. febr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

5.:


Nem tudom - nagyapáméknak jó 60 éve vannak tyúkok a háznál. Minden áldott nap van tojás, tehát mondhatjuk, hogy naponta tojnak. Ez nem azt jelenti, hogy minden egyes tyúk naponta tojik, de ha nem 2-3 darab van a háznál, hanem 10-20, akkor igen, tojnak naponta.

2014. febr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ma tojt az egyik.Igazán nem értek hozzájuk.

köszi a válaszokat.

2014. febr. 10. 20:37
 8/9 anonim ***** válasza:
nem minden nap tojnak. mint korábban írták, függ a fajtától is a tojáshozam, évi 150-230 db tojás / tyúkkal lehet számolni. tavasszal és nyári időszakban általában gyakrabban, télen ritkábban tojnak
2014. febr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

utolsó vagyok!

még azt hozzátenném, az is előfordulhat, hogy a tyúkok eltojnak és nem találod meg a tojásokat, hova tojtak. a tyúkólban vagy valami zárt, nyugodt helyen készíts nekik szalmából és kosárból vagy dobozból fészkeket. ezekre rászoknak és mindig ott fogod találni a tojásokat

2014. febr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!