Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tojnak a Húshibrid tyúkok? Ha...

Wanhelsing kérdése:

Tojnak a Húshibrid tyúkok? Ha igen, akk mennyit?

Figyelt kérdés
2012. márc. 24. 13:39
 1/3 anonim válasza:
Vannak és eggy nap 6,8 tojást tojnak nagyobb méretűt.
2012. márc. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gratulálok ! Értelmes válasz volt ...
2012. márc. 25. 21:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, érdekel-e még a válasz, de azért leírom a tapasztalatom, hátha olvasod. Szerintem a Redbroból érdemes meghagyni tojónak. Én 2013. 05. 01-én hoztam 40 db 3 heteset vágni. 2 kiló súly felett kezdtük el, mivel valahol olvastam, hogy vannak, akik a jércékből hagynak meg tojónak, a végéből (leglassabban növőkből) hagytam meg párat. Augusztus elején már elkezdtek tojni, szép nagy 60 gramm körüli tojásokat. Szóval szerintem érdemes megpróbálni velük, fehérekből én nem hagynék meg. Azok túl gyors növésűek, túl kényesek ehhez, a redbrot nem véletlenül nevezik háztáji hibridnek is, lassabb növésű a fehérnél, viszont ellenállóbb, ami a külterjes tartást is jól tűri. Hogy mennyit tojnak? Kevesebbet, mint a tojófajták, a tojás szám az anyagcsere gyorsaságával is összefüggésben van: az élénkebb természetű, gyors anyagcseréjű tojófajták többet tojnak. Pontos számot nem tudok mondani, de hetente egy tyúktól olyan 3-4 tojás biztos van.
2014. febr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!