Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Marhatartás? Kell engedély?

Marhatartás? Kell engedély?

Figyelt kérdés
Falun lakom.Ha tehenet akarok tartani akkor kell valamilyen engedély?Mit kell rakni az abrakjukba?

2014. febr. 22. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi hozzá, van valami állattartási szabály de ha betartod a normális feltételeket, például a ganét kihordod az udvarból ha összegyűlik, mert ez iszonyú büdös, tapasztaltam már. Akkor rendszeresen eteted a tehenet akkor nem bőg egész nap. Istálló kell neki, lehet az építéshez engedély kell, nem tudom. Ha van meglévő épületed amit átalakítva tehénnek be tudsz rendezni akkor semmi akadálya. Az etetése nyári időszakban szinte csak legelőfű. Kiegészítésként lehet szénát neki tenni. Abrakba zab, kukorica, különböző magokat szoktam tenni. lehet venni granulátumokat táposnál, oda is nézz be.
2014. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vögeli Diàna ***** válasza:
79%

Szia!


Az Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóságnàl kell bejelentkezned éS igényelned egy (ENAR) tenyészet kodot késöbb ez a kodszàm alatt lesznek nyilvàntartva a marhàid. Aztàn regisztràltadnod kel magad az MVH -nàl (Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal). Ez mind egyszerü csak idöigényes mig kipostàzzàk a nyilvàntartàsi szàmaid.


Télen széna nyàron fü mellé, lehet ( mi 2 x a fejés ideje alatt adjuk)buza korpa, buza és kukorica dara keveréket. De szokatak még silot vagy kukoricaszàrat szecskàzva sozva adni....


Minden jot, üdvözlettel Diàna

2014. febr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves Diána.Komolyan ezek az engedélyek kellenek?Nem az üzemi marhatartásra céloztam a kérdésembe,hanem az otthoni tartásról.Köszönöm a válaszaitokat.
2014. febr. 23. 19:10
 4/5 Vögeli Diàna ***** válasza:
90%
Igen ! Ezmind kell (sajnos), màr 1 marhànàl is. A kerületi fö àllatorvostol érdeklödjön, ö mindent pontosan el fog magyaràzni, tovàbbà ö fog a marhàtol/marhàktol évente egyszer vért venni és TBC vizsgàlatot csinàlni (évente 1x kötelezö).
2014. febr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha saját fogyasztásra van a tej, akkor is ezek a szabályok érvényesek? Mi van, ha még a tejet sem fogyasztják el?
2014. márc. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!