Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kecskéknél, birkáknál nem...

A kecskéknél, birkáknál nem probléma, hogy a "rokonok" egymással párosodnak?

Figyelt kérdés
Hogyan oldják meg azt mások, hogy ez ne történjen meg?

2014. márc. 12. 18:55
 1/5 A kérdező kommentje:
az lenne a megfelelő, ha olyan kos, vagy bakkecske lenne, amelyik nem tartozik közéjük, ha születik, akkor meg azokat eladni?
2014. márc. 12. 18:56
 2/5 gergo1998 ***** válasza:
100%
igen, beltenyészet alakul ki és torz utódok is lehetnek, ezt ugy oldják meg hogy cserélik a kosokat/bakokat, és a hím utódokat kasztrálják, vagy az utódokat eladják
2014. márc. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
jajj, tényleg a herélés is... Kösz a tippet!
2014. márc. 12. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam most 50 anya van. Ismerősöktől szoktam áthozni kosokat fedezésre, egy időre. A kos gidákat eladom, vagy én is herélem. Így meg van oldva. nagyon figyelni kell párzáskor van hogy külön legeltetem őket a baleset elkerülése érdekében
2014. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden állatnál probléma. DEgenerálódik az állomány, torznak születnek, életképtelenek, betegek és kétívaruak is lehetnek. Minden párzási szezonra teljesen idegen bakot/bakokat hoznak a jerkék közé. A régi bakkokat és az ezektől származó gidákat meg eladják, elcserélik vagy levágják.
2014. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!